Szokująca pomyłka w Białej Podlaskiej. Lekarz poinformował rodzinę o śmierci żyjącego pacjenta

2021-11-30 18:48
Szokująca pomyłka w Białej Podlaskiej. Lekarz poinformował rodzinę o śmierci żyjącego pacjenta
Autor: Silas Camargo Silão / CCC0 / pixabay.com Szokująca pomyłka w Białej Podlaskiej - zdj. ilustracyjne

Do szokującej pomyłki doszło w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Lekarz zadzwonił do rodziny, żeby poinformować o śmierci ich bliskiego. Okazało się jednak, że nie o tego pacjenta chodziło. Lekarz omyłkowo wybrał numer telefonu do rodziny zupełnie innego chorego, który żył.

Zdarzenie miało miejsce 16 listopada. Jak informowała w rozmowie z TVN24 rzeczniczka bialskiego szpitala, Magdalena Us, tego dnia miała miejsce długa resuscytacja jednego z pacjentów. Niestety nie udało się go uratować. Lekarz zadzwonił do rodziny pacjenta, żeby przekazać jej smutną wiadomość. Jednak okazało się, że wybrał numer telefonu do bliskich zupełnie innego pacjenta.

Czytaj też: Tajemnicze zaginięcie 17-latki. Gdzie jest Karolina Walas? Nie wróciła ze szkoły

Rodzina, która przez pomyłkę została poinformowana o śmierci bliskiego, została przeproszona, zarówno przez lekarza jak i dyrekcję placówki. Zastępca dyrektora szpitala przeprowadził również rozmowę z lekarzem, który dopuścił się fatalnej pomyłki.

– Oczywiste jest, że ten ostatni powinien w przyszłości dochować większej staranności. Na obrót sprawy być może miały wpływ emocje po bardzo ciężkiej resuscytacji - mówi rzeczniczka placówki w rozmowie z TVN24.

Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji wystąpił również Rzecznik Praw Pacjenta. Rodzina, której dotyczyła pomyłka, nie złożyła oficjalnego zawiadomienia, a pacjent opuścił już szpital.

Czytaj też: Helikopter wylądował na dachu w centrum Lublina! Co za widok [WIDEO, ZDJĘCIA]

Sonda
Byłeś kiedyś w szpitalu?
Śmigłowiec na dachu szpitala. W Lublinie podniebni ratownicy "zaparkują" na dachu Szpitala Wojskowego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE