Szajka okradała plebanie w woj. lubelskim. Wpadli, gdy wracali z akcji. Wśród zatrzymanych jest kobieta

i

Autor: KWP Lublin Szajka okradała plebanie w woj. lubelskim. Wpadli, gdy wracali z akcji. Wśród zatrzymanych jest kobieta

Włamywacze zatrzymani

Szajka okradała plebanie w woj. lubelskim. Wpadli, gdy wracali z akcji. Wśród zatrzymanych jest kobieta

2023-01-22 21:51

Policjanci zatrzymali włamywaczy okradających plebanie na terenie województwa lubelskiego. Sprawcy zostali zatrzymani, gdy wracali z łupami po kolejnym włamaniu. Grupa okradła łącznie 5 plebani i usiłowała włamać się do kolejnej. Wśród zatrzymanych jest 29-letnia kobieta i czterech mężczyzn w wieku od 25 do 34 lat.

W środę wieczorem (18.01) grupa usiłowała włamać się do plebani na terenie gminy Ludwin. Zostali spłoszeni. Pomimo tego nie odpuścili i pojechali na teren gminy Wólka. Tam podważając okno, włamali się do plebani, z której ukradli pieniądze. - Bezpośrednio po dokonaniu włamania łęczyńscy policjanci zatrzymali 4 osoby poruszające się pojazdem. W aucie znajdowało się trzech mężczyzn w wieku 25-26 lat oraz 29-letnia kobieta. Są to mieszkańcy Lublina. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli pieniądze, wartościowe przedmioty, narzędzia służące do popełnienia przestępstwa oraz narkotyki - wylicza młodszy aspirant Izabela Zięba z KPP Łęczna.

Zorganizowana grupa przestępcza napadająca na plebanie w woj. lubelskim

Ponadto policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna to kompan zatrzymanych, który brał udział w innym włamaniu. Jak się okazało sprawcy mieli na swoim koncie pięć włamań do plebani znajdujących się w powiatach: lubelskim, puławskim i łęczyńskim. - Podczas przeszukania mieszkań i pojazdów podejrzanych, funkcjonariusze znaleźli pieniądze, dewocjonalia, numizmaty oraz narzędzia służące do popełnia przestępstwa - dodaje oficer prasowy. Policjanci podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy. Zatrzymane osoby podejrzane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o dokonanie kradzieży z włamaniem do co najmniej pięciu plebanii i usiłowanie włamania do jednej.

Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?
Zuchwały napad na jubilera w Lublinie. Policja pokazała nagranie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE