Seniorka chodziła po torach w Świdniku

i

Autor: Policja Lubelska

Chwile grozy na Lubelszczyźnie!

Świdnik: 83-latka chodziła po torowisku. Uratował ją policjant

2023-01-27 18:07

Szokujące zdarzenie w Świdniku. Starsza kobieta chodziła wzdłuż torowiska na stacji kolejowej. Seniorkę zauważył policjant z 3. Komisariatu w Lublinie. Mężczyzna nakłonił ją, aby weszła na peron. Możliwe, że uratował jej życie.

Świdnik: 83-latka chodziła wzdłuż torowiska

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 26 stycznia w południe. Dyżurny świdnickiej komendy otrzymał informację o kobiecie, która w niewyjaśnionych okolicznościach znajdowała się na torowisku. - Wysłani na miejsce mundurowi zastali zgłaszającego, którym okazał się będący poza służbą policjant Komisariatu Policji III w Lublinie. Policjant znajdując się na dworcu kolejowym Świdnik Miasto zauważył idącą po torach seniorkę. W tym czasie z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg. Z uwagi na jej niebezpieczne zachowanie i grożące jej niebezpieczeństwo natychmiast przekonał ją, by weszła na peron, oferując pomoc. Po chwili seniorka była już w bezpiecznym miejscu - opisuje komisarz Magdalena Szczepanowska z KPP w Świdniku.

Kobieta powiedziała mundurowym, że idzie w kierunku Krzesimowa, choć de facto podążała w stronę Lublina. Nie umiała też jednoznacznie określić, jak się nazywa i gdzie mieszka. - Na miejsce wezwana została załoga karetki pogotowia ratunkowego, która przetransportowała kobietę do szpitala. Policjanci ustalili kim jest idąca po torach kobieta. Była to 83-letnia mieszkanka Świdnika. Funkcjonariusze dotarli do jej syna informując o całym zdarzeniu. Finalnie 83-latka bezpiecznie trafiła pod opiekę rodziny - dodaje Szczepanowska.

Anielka i Jaś zginęli z mamusią pod pędzącym pociągiem „Aniołki pamiętamy o Was”
Sonda
Czy ufasz polskiej policji?