Jan Ondra

i

Autor: Jakub Markiewicz Jan Ondra

Studia w Lublinie: 70-latek właśnie skończył studia. "Mylono mnie z wykładowcą"

2015-10-15 18:18

Jeden z najstarszych obecnie studentów w Lublinie właśnie skończył studia licencjackie. 70-letni Jan Ondra z Lublina studiował socjologię w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie. 

Jan Ondra lubi czytać, grać w szachy i warcaby oraz aktywnie spędzać czas z rodziną poza miastem. Dołączenie do grona studentów to spełnienie marzeń pana Jana z przeszłości. W czasach jego młodości możliwości edukacyjne były znacznie ograniczone.

Teraz, kiedy dzieci i wnuki są już dorosłe, a wolnego czasu jest nieco więcej, pan Jan zdecydował się na realizację niespełnionych planów i wstąpił w szeregi braci akademickiej. Z uśmiechem wspomina jedną z pierwszych śmiesznych sytuacji na uczelni, kiedy to koledzy z roku uznali go za wykładowcę.

- W czasie studiów spotkałem się z wyjątkową życzliwością ze strony studentów i wykładowców. Nigdy też nie znalazłem się w sytuacji, w której byłbym traktowany niewłaściwie lub niepoważnie. Ani razu nie opuściłem żadnych zajęć, nawet tych z wychowania fizycznego - przyznaje Jan Ondra.  

Wysiłek włożony w studiowanie nie poszedł na marne i został doceniony przez władze uczelni. Pan Jan zakończył naukę z wyróżnieniem i nagrodą rektorską. Teraz kontynuuje naukę na studiach magisterskich ze specjalnością nauki o rodzinie na KUL.