Ryki: Wjechał w nastolatków na przejściu. Zaskakujące tłumaczenie

i

Autor: KWP Lublin Ryki: Wjechał w nastolatków na przejściu. Zaskakujące tłumaczenie

Ryki: Wjechał w nastolatków na przejściu. Zaskakujące tłumaczenie

2021-10-25 10:15

Kierowca osobówki wjechał w pieszych na oznakowanym przejściu! Do zdarzenia doszło w Rykach na Lubelszczyźnie. Mężczyzna tłumaczył się w zaskakujący sposób. Przekonywał mundurowych, że… oślepiło go słońce i przez to nie zauważył dwójki nastolatków. Poszkodowani 15-latkowie trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek, w biały dzień, przed godz. 8.00 w Rykach, na ul. Warszawskiej. To było wyznaczone i oznakowane przejście dla pieszych – miejsce, w którym niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni móc czuć się bezpiecznie. Nic z tego. Kierowca osobówki wjechał na pasach w dwoje 15-latków. Policjantom tłumaczył się w zaskakujący sposób. Winne miało być… słońce.

Zobacz też: Hutków: 18-latek wjechał w drzewo. Wiózł dwie nastolatki. Koszmar!

Kierowca osobowego peugeota, mieszkaniec Dęblina, nie udzielił pierwszeństwa dwojgu nastolatkom, najeżdżając na nich – informuje st. asp. Radosław Żmuda z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Sedno Sprawy - Robert Winnicki

W takich sytuacjach piesi – pozbawieni jakiejkolwiek ochrony – są narażeni na ogromne niebezpieczeństwo. 15-latkowie trafili do szpitala. W przypadku jednego z nich wykorzystano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego – informuje policja.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że nie zauważył pieszych, bo oślepiło go światło słoneczne – dodaje Żmuda. – Policjanci zatrzymali 38-letniemu kierowcy uprawnienia. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Policja apeluj o szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych, a swój apel adresuje zarówno do kierowców, jak i do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypominają też, że pierwszeństwo na oznakowanym przejściu nie jest równoznaczne z bezpieczeństwem.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?