QUIZ. W tych wyrażeniach brakuje nazwy rośliny. Zgadniesz o jakie słowo chodzi?

i

Autor: Roudabushlawncare/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Test nie tylko dla ogrodników

QUIZ. W tych wyrażeniach brakuje nazwy rośliny. Zgadniesz, o jakie słowo chodzi?

2023-01-03 5:00

Ten quiz to wyzwanie nie tylko dla ogrodników, ale też mistrzów języka polskiego. Zadanie polega na dopasowaniu do podanego wyrażenia, powiedzenia lub tytułu prawidłowej nazwy rośliny, bądź określenia związanego z ogrodnictwem. Brzmi skomplikowanie? W rzeczywistości nie ma nic łatwiejszego i nie są to gruszki na wierzbie. Przekonajcie się sami!

QUIZ. W tych wyrażeniach brakuje nazwy rośliny. Zgadniesz o jakie słowo chodzi?

Nazwy roślin bardzo często pojawiają się w przysłowiach, powiedzeniach czy tytułach. Quiz polega na dopasowaniu do podanego wyrażenia nazwy odpowiedniej rośliny albo pojęcia związanego z ogrodnictwem. Test składa się z piętnastu pytań, na które jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź. Nie chcemy jednak, żeby było za łatwo, dlatego niektóre z pytań są podchwytliwe, a zdobycie kompletu punktów wymaga skupienia i koncentracji. Uważni czytelnicy tego tekstu już sobie mogą dopisać jeden punkt dzięki małej podpowiedzi, którą w nim umieściliśmy. Do rozwiązania zostały jednak jeszcze inne pytania, więc do dzieła. Powodzenia!

QUIZ. W tych wyrażeniach brakuje nazwy rośliny. Zgadniesz o jakie słowo chodzi?

Pytanie 1 z 15
Tytuł książki J. D. Salingera to "Buszujący w..."

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Pożar Leroy Merlin w Olsztynie