QUIZ

i

Autor: SHUTTERSTOCK QUIZ. Przysłowia z nazwami miesięcy. 12 pytań, w każdym brakuje jednego wyrazu.

Sprawdź się!

QUIZ. Przysłowia z nazwami miesięcy. 12 pytań, w każdym brakuje jednego wyrazu

2024-05-14 4:14

Przysłów w mowie codziennej używają prawie wszyscy, więc tym bardziej zapraszamy do naszego najnowszego quizu. Dotyczy on znajomości przysłów z nazwami miesięcy. Gwarantujemy, że test nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Nie zabraknie powiedzeń doskonale znanych, jak i tych mniej popularnych. Zasada jest prosta - jeden miesiąc, jedno pytanie. Zdobędziesz komplet 12 punktów?

Quiz o przysłowiach z nazwami miesięcy. Sprawdź się!

Nasz najnowszy quiz dotyczyć będzie przysłów z nazwami miesięcy. Pewnie spodziewacie się tych najpopularniejszych powiedzeń, jak "w marcu, jak w garncu". To przysłowie oczywiście się pojawi, ale... to tyle podpowiedzi. Z resztą przysłów musicie uporać się sami, wykazując się ich znajomością lub dobrą intuicją. Jeśli nie jesteście pewni swojej  wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom uzupełnicie braki. Do dzieła!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dwunastu pytań. Jeden miesiąc roku to jedno pytanie. Każde z pytań zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

Przysłowia z nazwami miesięcy. 12 pytań, w każdym brakuje jednego wyrazu

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy. Styczeń mrozi, ... skwarem grozi. Jakiego miesiąca brakuje?
Julia Wieniawa: „Nie przejmuję się tym, co inni o mnie myślą”