QUIZ. Odróżnisz owoc od warzywa? Pozornie proste zadanie, a komplet punktów zdobywają nieliczni

i

Autor: matthiasboeckel/cc0/pixabay QUIZ. Odróżnisz owoc od warzywa? Pozornie proste zadanie, a komplet punktów zdobywają nieliczni

Ile punktów zdobędziesz?

QUIZ. Odróżnisz owoc od warzywa? Pozornie proste zadanie, a komplet punktów zdobywają nieliczni. Dasz radę?

2022-08-22 14:09

Sierpień to czas żniw i zbiorów, dlatego tematem naszego quizu są płody rolne, które stanowią pożywienie dla ludzi. Odróżniać owoce od warzyw uczą się już dzieci, jednak to zadanie tylko z pozoru jest banalnie proste. Tym bardziej jeśli trzeba odpowiedzieć na pytania dotyczące roślin, które w Polsce uchodzą za egzotyczne. Dacie radę zdobyć komplet punktów? Do dzieła!

QUIZ. Odróżnisz owoc od warzywa? Pozornie proste zadanie, a komplet punktów zdobywają nieliczni

Odróżnianie owoców od warzyw nie od dzisiaj dostarcza ludziom sporych problemów. Kwestią klasyfikacji pomidorów w 1893 roku zajął się nawet... Sąd Najwyższy USA, uznając że są one jednak warzywami, a nie owocami, co miało wpływ na wysokość ceł wnoszonych przez importerów pomidorów. Z kolei w Portugalii z marchewki produkuje się dżem, dlatego wytwórcy tego przysmaku, stosując się do dyrektywy Unii Europejskiej muszą traktować marchewkę jak owoc. Jak widać temat naszego quizu tylko pozornie jest prosty. Kto nie popełni ani jednego błędu?

SPRAWDŹ: QUIZ. Prosty test o owocach. Pytania mogą Cię zaskoczyć!

QUIZ. Odróżnisz owoc od warzywa? Pozornie proste zadanie, a komplet punktów zdobywają nieliczni

Pytanie 1 z 15
Cebula to:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Wjechała w 11-latkę na pasach! Szokujące nagranie!