QUIZ. Matematyka bez kalkulatora. Dzieci znają odpowiedzi, a Ty?

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe QUIZ. Matematyka bez kalkulatora. Dzieci znają odpowiedzi, a Ty?

Proste?

QUIZ. Matematyka bez kalkulatora. Dzieci znają odpowiedzi, a Ty?

2023-01-06 5:00

QUIZ. Matematyka często spędza sen z powiek uczniom i dorosłym, ale ten test powinien być przyjemną odmianą! Pytamy was o działania, które powinniście rozwiązać bez pomocy kalkulatora. Plan minimum ustawiamy na poziomie wyniku 8/10! Zapraszamy do zabawy z portalem se.pl.

QUIZ. Matematyka bez kalkulatora. Dzieci znają odpowiedzi, a Ty?

Pytanie 1 z 10
Pole kwadratu o boku długości 5 wynosi:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Tym razem mamy dla was popularnie nazywaną "królową nauk" matematykę, ale mamy nadzieję, że te proste działania będą dla was jedynie przyjemną rozrywką i nie będziecie potrzebowali kalkulatora. Przed naszymi czytelnikami 10 pytań i mamy nadzieję 10 poprawnych odpowiedzi. Koniecznie pochwalcie się swoimi dobrymi wynikami w komentarzach!