Przed półmaratonem organizatorzy przygotowali wspólną rozgrzewkę

i

Autor: Lubartów Biega Przed półmaratonem organizatorzy przygotowali wspólną rozgrzewkę

Półmaraton Lubartowski: Drugi raz „Bez granic” już w najbliższą niedzielę [ZAPISY, OPŁATA, ATRAKCJE]

2015-09-11 13:00

Ponad 21 kilometrów sprawdzenia siebie i pomocy innym. W Lubartowie po raz drugi odbędzie się półmaraton. Dla biegaczy przygotowana została niezwykła idea, kategorie i trasa. 

Kategorie

Lubartowski Półmaraton wyróżnia się klasyfikacjami biegaczy. Poza tradycyjnymi kategoriami kobiet i mężczyzn powyżej 18, 30, 40, 50 i 60 roku życia są również kategorie dodatkowe. Wybierany będzie najszybszy Lubartowianin i Lubartowianka, duchowieństwo (klerycy, księżą czy osoby zakonne) i osoby niepełnosprawne na wózkach z napędem hand-bike i wózki z napędem bezpośrednim.

W półmaratonie kategorię dla siebie mają duchowni oraz niepełnosprawni

i

Autor: Lubartów Biega W półmaratonie kategorię dla siebie mają duchowni oraz niepełnosprawni

Przed maratończykami pobiegną najmłodsi fani ruchu w Biegu malucha. Start biegu dla dzieci o 12.30 na Rynku. Wciąć w nim udział mogą wziąć dzieci do III klasy szkoły podstawowej. Zapisy będą trwały w dniu biegu do godziny 11.30 w Biurze Zawodów.

Dodatkowo w ramach imprezy odbywać się będzie Bieg Caritas. Idea jest prosta, pomaga się biegając. Za wysiłek wkładany w bieg sponsor przekazuje darowiznę. Trasa ma 2 km i jest podzielona na pięć odcinków o wartości 30zł, 100zł, 200 zł, 500zł i 1000zł. Rejestrować się na bieg można przez stronę biegcaritas.pl lub w Biurze Zawodów do 12.00. Bieg Caritas startuje już po wyruszeniu półmaratonu, o godzinie 14.15.

Zapisy i opłata startowa

W półmaratonie mogą wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie. Internetowa rejestracja biegaczy trwa do najbliższego piątku 11 września. Aby wystartować trzeba wypełnić elektroniczny formularz na stronie Alwernia lub Lubartów Biega.

Bieg jest współfinansowany przez Urząd Miasta, wpisowe wynosi minimum 35 złotych. Każdy biegacz w zgłoszeniu może przekazać dowolną kwotę. Uzyskane pieniądze zostaną przekazane na leczenie bliźniaczek Ani i Basi Mitura.

Komu pomagają biegacze?
Siostry bliźniaczki Ania i Basia mają 7 lat. Ania urodziła się z wodogłowiem i przepukliną oponowo-mózgową, Basia z porażeniem mózgowym. Obie dziewczynki wymagają rehabilitacji. Basia dodatkowo potrzebuje specjalistycznego wózka inwalidzkiego.

Trasa Półmaratonu Lubartowskiego

Bieg odbędzie się w Lubartowie i okolicach miasta. Trasa wynosi równo 21, 0975 kilometrów. Oznaczona jest co jeden kilometr. Uczestnicy pobiegną drogami na terenie Łucka, Chlewisk oraz gminy Serników.

W pierwszej części trasa prowadzi z Rynku na ulice: Hutniczą, Piaskową, 1 Maja, Cichą, Łąkową do miejscowości Łucka oraz drogą na Serniki. Bieg odbywał się będzie przy zamkniętym ruchu drogowym, cała szerokością jezdni. Kolejne części biegu odbywać się będą przy ruchu ograniczonym prawą częścią jezdni.

Biegacze mają do pokonania ponad 21 kilometrów

i

Autor: Lubartów Biega Biegacze mają do pokonania ponad 21 kilometrów

Nagrody
Każdy z biegaczy, który stawi się na mecie otrzyma pamiątkowy medal. Nagrody w postaci pucharów zdobędą zwycięzcy miejsc I-III w każdej z kategorii.

Utrudnienia na trasie

Mieszkańcy Lubartowa i okolic muszą wykazać się ogromną wyrozumiałością. Od godziny 14.00 do 17.00 występować będą ograniczenia w ruchu, szczególnie w centrum miasta wzdłuż ulic: Lubelska i Słowackiego. Cała trasa zostanie zabezpieczona przez policję, straż miejską, jednostki straży pożarnej oraz wolontariuszy.

II Półmaraton Lubartowski „Bez granic” już w najbliższą niedzielę, 13 września. Start o 14.00 na Rynku w Lubartowie. 

W Lubartowie pobiegną najmłodsi oraz dorośli na dystasie 2 km

i

Autor: Lubartów Biega W Lubartowie pobiegną najmłodsi oraz dorośli na dystasie 2 km