Policja i sanepid przestrzegali i informowali mieszkańców Lublina o obowiązku noszenia maseczek [GALERIA]

2020-07-08 17:14 OM

Nie wszyscy pamiętają o noszeniu maseczek, dlatego lubelska policja i sanepid przypominają o tym obowiązku. Zorganizowali specjalną akcję. Ci, którzy nie mieli zasłoniętych ust i nosa w galerii handlowej zostali pouczeni przez policjantów, a od sanepidu dostali maseczki. Wszystko po to, aby osób które nie noszą maseczek było mniej.

- Jesteśmy teraz na takim etapie epidemii, że wiele osób może przechodzić zakażenie koronawirusem bezobjawowo - mówi Magdalena Smolińska-Kornas, rzecznik lubelskiego sanepidu. - To właśnie dlatego wprowadzono nakaz zakrywania ust i nosa, aby się nie zakazić i nie zakażać innych.

W dalszym ciągu mamy obowiązek noszenia maseczek w takich miejscach jak galerie handlowe, sklepy, kościoły, komunikacja publiczna.

Bolid z Politechniki Lubelskiej nagrodzony na Shell Eco-marathon

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Część osób poluzowała sobie restrykcje - mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. - Policjant może taką osobę pouczyć, ukarać mandatem do 500 złotych, może też skierować wniosek do sądu - w takiej sytuacji kara może wynieść do 5 tysięcy złotych. W skrajnych przypadkach informujemy również sanepid. Wtedy konsekwencje mogą być bardzo wysokie i sięgać kilku tysięcy złotych.

Funkcjonariuszy policji i pracowników sanepidu będzie można spotkać jeszcze w piątek w dwóch galeriach handlowych przy Alei Spółdzielczości Pracy.