Podbiły rynek zagraniczny, a teraz są w Polsce. Białe truskawki dostaniemy w popularnym dyskoncie

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Podbiły rynek zagraniczny, a teraz są w Polsce. Białe truskawki dostaniemy w popularnym dyskoncie

2023-03-14 12:57

Chyba wszyscy już nie możemy się doczekać truskawkowego sezonu! Ten owoc ma charakterystyczny smak i kolor. Jednak w najbliższym czasie w popularnym dyskoncie w Polsce pojawi się odmiana, która sprawi, że zmieni się nasze wyobrażenie o truskawkach.

Na rynek europejski dumnie wkracza odmiana o nazwie „florida pearl”. Zdecydowanie odróżnia się od innych owoców z tego gatunku! Na pierwszy rzut oka, można zwrócić uwagę na kolor – czyli biały z czerwonymi pestkami.

Ta odmiana została opracowana w University of Florida. Miała być odpowiedzią na problemy osób, które cierpią na różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe.

„Biała truskawka” jest rozbawiona czerwonego barwnika i występują w kolorze białym lub lekko różowym. Do tego ma ciekawy smak, który jest mieszanką truskawki i ananasa. Owoce są średniej wielkości, a ich kształt  stożkowaty lub sercowaty. Warto powiedzieć, że okres przydatności do spożycia, przeważnie trwa około 6 dni.

W Wielkiej Brytanii ten produkt był sprzedawany przez sieć Marks&Spencer i był prawdziwym hitem! Teraz można go kupić w Biedronce. Wcześniej ta odmiana była dostępna w w sieci Makro, sklepach Carrefour i w Stokrotce — informuje serwis warszawawpigulce.pl.

Źródło: Podbiły rynek zagraniczny, a teraz są w Polsce. Białe truskawki dostaniemy w popularnym dyskoncie