Termin składania ofert upływa 31 maja

i

Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe Termin składania ofert upływa 31 maja

PKP PLK zmodernizuje linie Lublin – Stalowa Wola. Pasażerowie odetchną w ulgą!

2016-04-20 10:38

Rusza strategiczna i kluczowa inwestycja dla kolejowego połączenie Lubelszczyzny i Podkarpacia!

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na liniach kolejowych nr 68, 565 na odcinku Lublin - Stalowa Wola Rozwadów wraz z elektryfikacją.

Zakres prac

Odcinek między Lublinem, a Stalową Wolą Rozwadów jest linią pierwszorzędną, jednotorową i niezelektryfikowaną. Umowa zobowiązywałaby do przygotowania terenu, budowy sieci trakcyjnej od stacji Zemborzyce do stacji Stalowa Wola Rozwadów linii nr 68 oraz na linii 565 wraz z modernizacją istniejących odcinków sieci trakcyjnej. Zrealizowane byłoby także roboty odtworzeniowe w branży torowej wraz z optymalizacją układu geometrycznego, remont istniejącego i wykonanie nowego systemu odwodnienia oraz odcinkowe wzmocnienie podtorza, dostosowanie istniejących obiektów inżynieryjnych do parametrów linii, przebudowa istniejących oraz budowa nowych peronów, przebudowa urządzeń srk w wybranych lokalizacjach, budowa telekomunikacyjnych sieci kablowych.

Układ torowy ma zostać dostosowany do rzeczywistych potrzeb użytkowników oraz umożliwić przejazd odcinkowo do prędkości 100/120 km/h, przebudowane zostaną obiekty inżynieryjne oraz sterowania ruchem oraz budowa nowych peronów, to wszystko aby zwiększyć przepustowości linii – informuje portal gospodarczy wnp.pl

Zamawiający zaprosi do składania ofert jedynie sześciu wykonawców. Termin upływa 31 maja.

Opinia

Według pasażerów rozbudowa jest potrzebna. - Nie wiem czy zależy to od przepustowości linii, ale linie jadące do Stalowej są zawsze przeładowane – mówi pan Michał, który jeździ do Lublina do pracy. - W prawdzie są fajne, nowe szynobusy, ale to wciąż mało. Nie ma miejsca, aby spokojnie stać, nawet nie mówiąc o tym, aby usiąść – dodaje.