Pielgrzymka Lublin-Wąwolnica. Będą utrudnienia w ruchu

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Pielgrzymka Lublin-Wąwolnica. Będą utrudnienia w ruchu

Pielgrzymka Lublin-Wąwolnica. Będą utrudnienia w ruchu

2021-09-03 12:48

Utrudnienia w ruchu na ulicach Lublina i na trasie do Wąwolnicy (Nałęczowa). Pielgrzymi znów ruszą na uroczystości. W sobotę w związku z przejściem ulicami Lublina pielgrzymek do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy między godz. 6.00 a 7.30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Sprawdź, czego się spodziewać.

W sobotę i w niedzielę w Sanktuarium Matki Boskiej Kębelskiej w Parafii Świętego Wojciecha w Wąwolnicy (woj. lubelskie) odbędzie się odpust Matki Bożej Kębelskiej – przypomina Polska Agencja Prasowa. W związku z tym wydarzeniem z Lublina wyruszy piesza pielgrzymka, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.

Zobacz też: Stan wyjątkowy w Lubelskiem. Tych zasad trzeba przestrzegać

Z Lublina wyruszą grupy pielgrzymów, które przejdą następującymi trasami: z parafii pw. św. Józefa ulicami: Wallenroda, Zana, Morwowa, Nałęczowska DW 830; z parafii pw. św. Michała Archanioła ulicami: Wolska, Plac Bychawski, Lubelskiego Lipca 80 Muzyczna, Głęboka, Nałęczowska DW 830; z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego ulicami: plac Katedralny, Królewska, Krakowskie Przedmieście (deptak), Kapucyńska, Narutowicza, Głęboka, Nałęczowska, DW 830; z parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty ulicami: Królewska, Krakowskie Przedmieście (deptak), Kapucyńska, Narutowicza, Głęboka, Nałęczowska DW 830; z parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej ulicami: parking przy Zagłoby 2, al. Kraśnicka (chodnik), Raszyńska, Laskowa, granica miasta, a następnie drogą na terenie gminy Konopnica.

Express Biedrzyckiej - gen. Waldemar Skrzypczak: Niech politycy nie próbują dowodzić

Na czas przejścia pielgrzymów zalecane jest zachowanie ostrożności. Mogą wystąpić tam utrudnienia w ruchu.

Obecną świątynię parafialną p.w. św. Wojciecha wzniesiono w latach 1907-1914. Jest to kościół w stylu neogotyku nadwiślańskiego, trójnawowy, z czerwonej cegły. W ołtarzu głównym znajduje się figura Madonny z XIII/XIV wieku, wyrzeźbiona w drzewie lipowym, nazywana Matką Bożą Wąwolnicką.

Sonda
Brałeś kiedyś udział w pielgrzymce?