Okuninka: Ratownicy jak policjanci! Zatrzymali pijanego kierowcę

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Okuninka: Ratownicy jak policjanci! Zatrzymali pijanego kierowcę

Złapali pijanego pirata

Okuninka: Ratownicy jak policjanci! Zatrzymali pijanego kierowcę

2022-09-15 22:46

Ratują ludzi i niosą pomoc, to jasne, ale na co dzień nie łapią przestępców. Tym razem jednak ratownicy z karetki pogotowia na Lubelszczyźnie byli jak policjanci! Sami zatrzymali pijanego kierowcę i tym samym być może ocalili jego albo kogoś innego. Pijany pirat drogowy stanowił śmiertelne zagrożenie.

Do niecodziennego zatrzymania pijanego pirata drogowego doszło we wtorkowy (13.09) wieczór w Okunince (pow. włodawski) na Lubelszczyźnie, na DW812.

Załoga karetki pogotowia zauważyła kierującego fiatem, który jadąc od strony Włodawy, w dziwny sposób rozpoczął manewr zawracania, a po wyjechaniu na drogę nie trzymał właściwego toru jazdy. Załoga karetki podejrzewała, że kierowca fiata może być nietrzeźwy – relacjonuje podinsp. Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zgon 42-latka podczas interwencji policji w Radymnie

Co zrobili ratownicy z karetki? Nie zamierzali biernie się przyglądać. Doskonale wiedzieli, że pijany kierowca stanowi śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też co gorsza, dla innych. Postanowili działać! Dali kierowcy sygnał do zatrzymania, a on… posłusznie się zatrzymał.

Medycy z karetki wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu, więc zabrali mu kluczyki i tym samym uniemożliwili dalszą jazdę. Na miejsce od razu wezwali policję.

Policjanci potwierdzili, że 37-letni mieszkaniec Włodawy jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu uprawnienia do kierowania, zaś samochód odholowano na policyjny parking – informuje Szymańska.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, grzywna, świadczenie pieniężne od pięciu do 60 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od trzech do 15 lat – przypominają policjanci.

Sonda
Jaka kara powinna czekać pijanych kierowców?