Nie oddzwaniaj na te numery! Możesz stracić pieniądze

2020-08-05 14:28 Karolina Januszek
Telefon komórkowy
Autor: CC Pixabay.com

Pandemia-Covid19 poniekąd wymusiła zmianę naszych nawyków, więcej rzeczy robimy online. Za pośrednictwem internetu dokonujemy zakupów czy załatwiamy sprawy urzędowe i bankowe. To niestety także czas wzmożonej aktywności wszelkich oszustów, którzy wykorzystują nasz brak uwagi i niewiedzę. Tym razem naciągacze wracają do starego sposobu, dzwonią do potencjalnych ofiar z z nieznanych numerów i czekają aż te oddzwonią.

Coraz więcej osób informuje, że oszuści znowu wykorzystują swój stary sposób działania. Dzwonią do wybranych osób, kiedy telefon zostanie odebrany to zapada w nim głucha cisza. Kiedy ofiara oddzwoni na wskazany numer zaczną się duże pieniądze za połączenie. W ten sposób można stracić nawet kilkaset złotych za jeden telefon.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce: odwołali ślub i stracili kilkanaście tysięcy złotych

Jak podaje serwis bankier.pl podejrzane numery często przypominają telefony stacjonarne z rożnych miast Polski. W rzeczywistości są to połączenia zza granicy, za które płaci się o wiele więcej. Dla przykładu, minuta rozmowy na Białorusi kosztuje około 2 złotych. W przypadku gdy dzwoni do nas numer, którego nie znamy warto w internecie sprawdzić, czy nie jest on oznaczony jako podejrzany. Na wielu stronach można znaleźć informacje o podejrzanych telefonach i sprawdzić czy jego odebranie jest bezpieczne.

Sprawdź również: Drożyzna atakuje sklepy. Ceny wyższe nawet o kilkadziesiąt złotych

Akcja „Szydłówek – sąsiedzka przestrzeń. Naprawiamy sobie osiedle”

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.