Koszmar na drodze

Mokre: Pijany 44-latek staranował grupę pieszych! Makabryczny wypadek pod Zamościem

2022-09-19 21:07

Makabryczny wypadek pod Zamościem na Lubelszczyźnie. W miejscowości Mokre pijany kierowca osobówki nie zapanował nad autem, nie zachował ostrożności, nie zwolnił… Efekt był fatalny! Samochód wypadł z drogi i staranował grupę pieszych! Trzy osoby trafiły do szpitala. 44-latek został właśnie aresztowany.

44-letni mieszkaniec Zamościa nie wyjdzie na wolność przez trzy najbliższe miesiące. Grozi mu kara pięciu lat więzienia. To on – jak informuje policja – spowodował katastrofę w nocy z piątku na sobotę (16/17.09) w miejscowości Mokre pod Zamościem. Pijany kierowca osobówki staranował grupę pieszych!

44-latek kierując volkswagenem, na łuku jezdni nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w stojącą na pasie zieleni za chodnikiem grupę osób – informuje asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – W wyniku zdarzenia trzy osoby w wieku 22 lat trafiły do szpitala, jedna z nich doznała poważniejszych obrażeń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Były ambasador Jan Piekło o wojnie na Ukrainie [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

Kierowca VW był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie dwa promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Trafił do policyjnej celi, a później do aresztu. Tam spędzi najbliższe trzy miesiące, czekając na proces.

– W niedzielę usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego znajdując się w stanie nietrzeźwości, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wywierania bezprawnego wpływu na świadka wypadku grożąc mu w przypadku wezwania policji. Na wniosek nadzorującego sprawę prokuratora i policjantów podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – potwierdza Krukowska-Bubiło.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara trzech lat więzienia. Dla pijanego sprawcy wyrok może być jeszcze wyższy. Jak przypominają policjanci – w takiej sytuacji sąd orzeka karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. 44-latek z Zamościa ma jeszcze poważniejsze kłopoty, bo za używanie groźby w celu wywarcia wpływu na świadka może mu grozić i tak nawet pięć lat więzienia.

Sonda
Jaka kara powinna czekać pijanych kierowców?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE