Młodzi mieszkańcy Lubelszczyzny mają nadzieję, że ich głos zostanie wysłuchany. Owoc półrocznej pracy odebrał Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego.
Polecany artykuł:
– Przez ostatnie pół roku młodzi przedstawiciele naszego regionu – Parlamentu Dzieci i Młodzieży województwa lubelskiego, młodzieżowych rad miast i gmin oraz organizacji charytatywnych – mogli zapoznać się z pracami Urzędu Marszałkowskiego i Sejmiku Województwa Lubelskiego. Opiniowaliśmy projekty, a także zgłaszaliśmy pomysły, co jeszcze można zrobić. Księga złożona z opinii kilkuset młodych ludzi jest efektem tych prac – tłumaczy Igor Wyszyński-Karłoski z Parlamentu Dzieci i Młodzieży województwa lubelskiego.
>>> Lubelskie: Mieszkańcy bez bieżącej wody. Bakterie coli w dwóch wodociągach
Rekomendacje dotyczą trzech obszarów: rynku pracy, realizacji polityki samorządu województwa na rzecz młodzieży oraz barier w dostępie do rynku pracy. Główne postulaty dotyczyły szkolnictwa oraz doradztwa zawodowego w szkołach. Zdaniem młodych nie znajdują się one na wystarczającym poziomie, a wybór profilu szkoły ogólnokształcącej czy studiów często jest przypadkowy. Inny przykład to prośba o dokładniejsze określenie kompetencji i lepszą współpracę z pełnomocnikiem do spraw młodzieży przy marszałku województwa.
>>> Próbowała zatrzymać złodziei, skończyła pod kołami samochodu. Romowie unikną kary?
>>> Remont deptaka opóźniony. Czy robotnicy zdążą przed Jarmarkiem Jagiellońskim? [AUDIO, GALERIA]
Księga rekomendacji została złożona w formie interpelacji podczas sesji Sejmiku Województwa. Zarząd zapowiada, że dokładnie zapozna się z jej treścią i rozważy wdrożenie postulatów.
Bożena Lisowska, przewodnicząca Komisji Doraźnej ds. Młodzieży Sejmiku Województwa Lubelskiego mówi o pomysłach i postulatach zgłoszonych przez młodych mieszkańców regionu. Posłuchaj!