Na początku maja Lubelszczyzną zawładną rowerzyści

i

Autor: Zbyszek Kowalski/ mazoviamtb.pl Na początku maja Lubelszczyzną zawładną rowerzyści

Maratony rowerowe dla amatorów! MTB Marathon Puławy i Kross Road Tour już w maju! [TRASY, ZAPISY]

2016-04-19 10:48

Dla pasjonatów rowerowych szaleństw i mocnych nóg niezależnie od wieku! Na Lubelszczyźnie czekają dwie imprezy dla rowerzystów!  

Mazovia MTB Marathon

Największy cykl maratonów rowerowych w Polsce, który przeznaczony jest dla amatorów. To gratka i wyzwanie dla wszystkich zapalonych cyklistów, bo jedynie w ubiegłym roku pojechało 14 tysięcy uczestników.

Mazovia MTB Marathon to sportowy festiwal dla całych rodzin! W maratonach startują osoby w różnym wieku – od 4 do 80 lat, choć dominującą grupą są uczestnicy w wieku 20 – 40 lat. Średnia frekwencja na pojedynczej imprezie to około 1000 zawodników plus osoby towarzyszące, a także liczne grupy kibiców. Zawodnicy rywalizują na zróżnicowanych długością i trudnością dystansach. Dzieci dystans Hobby, Dorosłych dystans Fit i Mega oraz dla osób szukających mocnych doznań jest najdłuższa trasa Giga. Podczas zwodów na terenie miasteczka sportowego odbywają się również wyścigi dla przedszkolaków pod nazwą MiniMini Mazovia+.

Trasa Mazovia MTB Marathon

Start i meta jest w Górze Puławskiej. Cykliści mają krętą drogę, ruszą w stronę Parchatki, przejadą przez Zbędowice, Bochonicę, Wieczchoniów, Las Stocki, Kolonię Pożóg i Skowieszyn.

Zapisy

Zgłoszenia do Mazovia Marathonu odbywają się przez rejestrację w Cyklopedii. Trzeba wprowadzić swoje dane, dokonać opłaty startowej i potwierdzić udział.

Kross Road Tour – 3 maja

To impreza "od amatora do zawodowca", a na zawodach amatorzy mogą poczuć się jak zawodowi kolarze. Całość ma profesjonalną oprawę. Wyścigi odbywają się przy ograniczonym ruchu drogowym na zamkniętych drogach. Trasę zabezpieczają odpowiednie służby oraz specjalne wozy techniczne, a do dyspozycji zawodników na starcie i mecie jest dobrze przygotowane zaplecze.

Trasa Kross Road Tour

Nałęczowska trasa przejeżdża m.in. przez Drzewce, Góry Olesińskie, Olszowiec i Bronice. Start i meta są w tym samym miejscu.

Zapisy

Zgłoszenie na zawody odbywa się przez rejestrację w Cyklopedii. Trzeba wprowadzić swoje dane, wnieść opłatę startową i potwierdzić udział. Kolejny krok to pojawienie się na trasie zawodów.