Opłata wpisowa za sztafetę maratońską przekazywana jest na cel charytatywny

i

Autor: maraton.lublin.pl Opłata wpisowa za sztafetę maratońską przekazywana jest na cel charytatywny

Maraton na Olimp – maratońska sztafeta dla wytrwałych! [ZAPISY, CENA, TRASA]

2016-04-27 13:42

Dla wytrwałych biegaczy czeka sztafeta na ponad 42 kilometry! Miejsce i bieg są nietypowe, ale cel jest szczytny!

Biegacze wspinać się będą na Olimp. Lubelską górą będzie parking w galerii handlowej. Każda pętla ma długość około 2 kilometrów. Każdy sztafeto-matarończyk obiegnie galerię oraz będzie musiał pokonać aż 5 pięter parkingu po ślimaku oraz zbiec w dół. Całość trasy ma dystans 42 km i 195 m.

Pierwsze cztery pętle muszą zostać przebiegnięte przez każdego zawodnika w kolejności zgodnej z numerem startowym (a, b, c i d). Pozostałe okrążenia zawodnicy pokonują w ilości i kolejności wynikającej z taktyki drużyn. Do biegu mogą zgłaszać się drużyny 4-osobowe. Co ważne - w drużynie musi być przynajmniej jedna kobieta.

Bieg na Olimp to sztafeta z dystansem maratońskim

i

Autor: maraton.lublin.pl Bieg na Olimp to sztafeta z dystansem maratońskim

Opłata startowa i zapisy

Udział w biegu kosztuje 80 złotych za całą drużynę. Ze względu na charytatywny charakter biegu uczestnicy mogą wpłacać dowolne, wyższe kwoty. Zapisy są możliwe jedynie do 29 kwietnia. Możliwe są przez formularz na stronie internetowej.

Cel charytatywny

Środki z wpisowego zostaną przeznaczone na leczenie Gabrysi Plechawskiej. 12 letniej dziewczynki chorej na Zespół Turnera czyli wrodzoną chorobą genetyczną. Jednymi z najważniejszych cech choroby są niski wzrost i wada zgryzu, a Gabrysia walczy o każdy centymetr. Hormon wzrostu, który przyjmuje jest kosztowny, dziewczynka potrzebuje także aparatu ortodontycznego.

Start Maratonu na Olimp 1 maja o godz. 9.00 na parkingu piętrowym Olimpu oraz terenie wokół budynku IV.