Maleo, Ania Rusowicz, Marika, Renata Przemyk. Niezwykły koncert w Lublinie [WEJŚCIÓWKI]

2021-11-25 12:40
Jak skała na morzu. Polskość Pomorza
Autor: Towarzystwo Projektów Edukacyjnych Jak skała na morzu. Polskość Pomorza

Na scenie znani wokaliści, a obok znakomici muzycy. Za kilka dni w Lublinie niezwykły koncert: „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza” opowiadający o nieco zapomnianej historii. Na scenie Filharmonii Lubelskiej we wtorek, 30 listopada wystąpią m.in.: Darek „Maleo” Malejonek z Renatą Przemyk, Anią Rusowicz, Mariką, Kasią Malejonek, Lilu, Moną, Jędrzejem „Kodym” Kodymowskim. Odbierz bezpłatne wejściówki na to wydarzenie.

Koncert „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza” już 30 listopada o godz. 18.00 w Filharmonii Lubelskiej w Lublinie. Sprawdź, jak zdobyć bezpłatne wejściówki!

Pozwól mi, że będę mówić „miłość”, kiedy czuję ją, że będę krzyczeć „wolność”, kiedy ktoś mi chce ją zabrać. Ja korzenie swoje znam i wiem, jak pachnie dom i nie ma takiej ceny, którą kupisz mnie – śpiewa Marika w „Zaślubinach”. To sztandarowa piosenka projektu i koncertu „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza”. Tę i inne piosenki stworzone przez Darka Malejonka i jego przyjaciół za kilka dni będziemy mogli usłyszeć na żywo w Lublinie. Maleo znów zaprosił do współpracy niezwykłych artystów, opowiadając i przypominając kolejny rozdział historii Polski.

We wtorek, 30 listopada, o godz. 18.00, na scenie Filharmonii Lubelskiej w Lublinie wystąpią: Darek Malejonek wraz z artystami: Renatą Przemyk, Anią Rusowicz, Mariką, Kasią Malejonek, Moną, Lilu, Jędrzejem „Kodym” Kodymowskim oraz w akompaniamencie znakomitych muzyków (Tomasz Mackiewicz, T.ETNO Tomasz Drozdek, Kacper Popek, Jerzy Mazzoll).

Jak skała na morzu. Polskość Pomorza
Autor: Towarzystwo Projektów Edukacyjnych Jak skała na morzu. Polskość Pomorza

„Jak skała na morzu. Polskość Pomorza”: Lublin, 30.11.2021 r., godz. 18.00

Koncert w Filharmonii Lubelskiej to okazja do zobaczenia na jednej scenie i usłyszenia czołowych polskich muzyków i wokalistów. Wielu z tych nazwisk nie trzeba nikomu przedstawiać: Darek Malejonek (m.in. Maleo Reggae Rockers), który w ostatnich latach cały czas udowadnia, że historię można i trzeba opowiadać muzyką. Do współpracy znów zaprosił niezwykłe wokalistki o niepowtarzalnych głosach i charyzmie: Renatę Przemyk, Anię Rusowicz, Marikę, Kasię Malejonek, Lilu, Monę. To sprawdzone połączenia, bo artystki od czasu „Panien wyklętych” są piękną częścią muzyczno-historycznych projektów Maleo.

Tym razem koncert, towarzysząca mu wystawa i cały projekt też mają przypominać o minionych wydarzeniach, epizodach i ludziach. Historia znów połączy się z muzyką, zabierając nas w niezwykłą podróż w czasie, łącząc ludzi, pokolenia i poszerzając nasze horyzonty.

Koncert „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza” realizowany w ramach programu „Niepodległa” jest przypomnieniem walki małego ludu Kaszubów o utrzymanie polskości na Pomorzu, przypomnieniem o ich integralnej przynależności do Polski i Polaków, a jednocześnie odrębności językowej i zwyczajowej – mówi Paweł Zarzycki, Prezes Zarządu Towarzystwa Projektów Edukacyjnych, fundacji, która organizuje wydarzenie.

Specjalnie napisane na tę okazję utwory przypominają o ważnej części historii Pomorza: gehennie Polaków pod okupacją niemiecką, skazanych przez swoich sąsiadów na śmierć lub wygnanie, której symbolem jest Piaśnica i KL Stutthof, ale także o budowaniu, w skrajnie niesprzyjających warunkach, organizacji konspiracyjnych z Gryfem Pomorskim na czele. Muzyka i słowa koncertu wskażą na siłę buntów robotniczych roku 1970 i 1980, w wyniku których narodziła się „Solidarność”, a w końcu runął komunizm, a które zapoczątkowane zostały na Pomorzu. Tak historia zatacza koło. I choć trudna, to pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość, wyciągać wnioski i przypominać. Zapomniane losy Pomorza przypomni w Lublinie Darek Malejonek.

Jak skała na morzu. Polskość Pomorza
Autor: Towarzystwo Projektów Edukacyjnych Jak skała na morzu. Polskość Pomorza

Koncert „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza” w Lublinie [WEJŚCIÓWKI]

Koncert „Jak skała na morzu. Polskość Pomorza” już 30 listopada (wtorek) o godz. 18.00 w Filharmonii Lubelskiej. Ze względu na obowiązujące obostrzenia widownia pomieści tylko 400 osób. Bezpłatne wejściówki można odebrać pod tym adresem internetowym: evenea.pl/pl/wydarzenie/865761-7. Wejście na koncert jest darmowe, ale możliwe jedynie za okazaniem zarezerwowanej wcześniej wejściówki.

Częścią niezwykłego projektu historycznego stworzonego przez fundację Towarzystwo Projektów Edukacyjnych jest także wystawa „Polskość Pomorza”, prezentowana w gmachu Filharmonii Lubelskiej do 19 grudnia 2021 roku.

Jak skała na morzu. Polskość Pomorza
Autor: Towarzystwo Projektów Edukacyjnych Jak skała na morzu. Polskość Pomorza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE