Lublin. Zmarł ks. Stanisław Dziwulski. Był budowniczym znanego kościoła na LSM-ie

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/dodo71 Lublin. Zmarł ks. Stanisław Dziwulski. Był budowniczym znanego kościoła na LSM-ie

Miał niespełna 74 lata

Lublin. Zmarł ks. Stanisław Dziwulski. Był budowniczym znanego kościoła na LSM-ie

2022-11-04 12:12

Miał 73 lata, niedługo obchodziłby kolejne urodziny. Ks. Stanisław Dziwulski zmarł w czwartek (3.11) rano. Był budowniczym i wieloletnim proboszczem znanej parafii na LSM-ie, kościoła św. Józefa w Lublinie. To właśnie tam w sobotę (5.11) zostanie odprawiona msza żałobna, a dzień później odbędzie się pogrzeb w Niedrzwicy Kościelnej – rodzinnej parafii zmarłego kapłana.

Ks. Stanisław Dziwulski to znana postać na lubelskim LSM-ie – był budowniczym i wieloletnim proboszczem kościoła św. Józefa, a po przejściu na emeryturę rezydentem (mieszkańcem) parafii.

Ks. Stanisław Dziwulski nie żyje. Pogrzeb w niedzielę 6.11.2022

Ks. Stanisław Dziwulski urodził się w 1948 r. w Załuczu-Kolonii (par. Niedrzwica Kościelna) pod Lublinem. Święcenia prezbiteratu otrzymał w 1972 r. i od tego czasu pracował jako wikariusz w parafiach: Siedliszcze, Józefów Biłgorajski, Chełm (pw. Narodzenia NMP) oraz w samym Lublinie – w parafiach Najświętszego Serca Jezusowego, Matki Bożej Fatimskiej oraz św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty – czyli lubelskiej katedrze. Od 17.12.1989 był proboszczem i budowniczym kościoła św. Józefa na LSM-ie w Lublinie. Parafialne kroniki przypominają, że to dzięki niemu na początku lat 90. budowa świątyni nabrała tempa i została ukończona. W 2014 roku. ks. Dziwulski przeszedł na emeryturę, ale nadal mieszkał na LSM-ie, był rezydentem „swojej” parafii.

Pogrzeb ks. Stanisława Dziwulskiego. Uroczystości w Lublinie i Niedrzwicy

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w sobotę, 5 listopada o godz. 10.00 w kościele pw. św. Józefa w Lublinie. Dzień później odbędzie się pogrzeb zmarłego kapłana. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w niedzielę, 6 listopada o godz. 14.00 w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Niedrzwicy Kościelnej. Po Mszy złożenie Ciała na cmentarzu parafialnym w Niedrzwicy Kościelnej – informuje Kuria Metropolitalna w Lublinie.

Sobotniej mszy św. ma przewodniczyć bp Adam Bab, były proboszcz parafii św. Józefa, a niedzielnej uroczystości pogrzebowej – metropolita lubelski, abp Stanisław Budzik – podaje Radio Plus Lublin. Ks. prał. Stanisław Dziwulski zmarł w czwartek (3.11) rano po długiej chorobie. Przez ostatnich siedem walczył z nowotworem trzustki.

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Fatalny wypadek w Lublinie. Wszystko się nagrało!