Lublin: Wjechał w 15-latkę na pasach! Był naćpany? Horror!

i

Autor: KWP Lublin Lublin: Wjechał w 15-latkę na pasach! Był naćpany? Horror!

20-letni taksówkarz wjechał w 15-latkę na pasach! Był naćpany? Horror w Lublinie

2021-09-24 16:01

Horror w Lublinie! W al. Piłsudskiego kierowca osobówki wjechał w 15-latkę na przejściu dla pieszych. Jeden samochód zatrzymał się przed pasami, a seat pojechał dalej. Doszło do tragedii. 20-letni Ukrainiec, kierowca taksówki, został zatrzymany. Nie był pod wpływem alkoholu, ale niewykluczone, że zażywał inne nielegalne substancje. Sprawę bada policja i prokuratura.

Przerażający wypadek w Lublinie. Młody kierowca osobówki potrącił na pasach jeszcze młodszą dziewczynę. 15-latka trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. 20-letni Ukrainiec to kierowca taksówki z popularnej aplikacji. Przed przejściem popełnił niewybaczalny błąd – lewym pasem wyprzedził samochód, który zatrzymał się przed „zebrą”. Doszło do tragedii. Omal nie zabił nastolatki. Lekarze walczą o jej zdrowie i życie. 20-letni obywatel Ukrainy był naćpany? Okoliczności tragedii bada policja i prokuratura.

Zobacz też: Pod kołami auta zginął 9-letni Filip. Mieszkańcy Krężnicy Jarej zablokowali drogę

Do wypadku doszło w piątek rano w Lublinie, kilka minut po godz. 7.00. – Kierujący pojazdem jadąc aleją Piłsudskiego od centrum w kierunku Placu Bychawskiego, zatrzymał się na prawym pasie, żeby udzielić pierwszeństwa nastolatce, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Jadący w tym samym kierunku lewym pasem kierowca seata – taksówki – zamiast zatrzymać się przed przejściem, wjechał na nie i uderzył w pieszą, która zbliżała się już do osi jezdni – relacjonuje kom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Lublin: Wjechał w 15-latkę na pasach! Był naćpany? Horror!

i

Autor: KWP Lublin Lublin: Wjechał w 15-latkę na pasach! Był naćpany? Horror!

Niestety, efekt był fatalny. Doszło do potrącenia 15-latki. Dziewczyna z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Super Raport 24.01 (Goście: Jacek Karnowski - prezydent Sopotu, dr Paweł Grzesiowski - immunolog) Sedno Sprawy: Jan Maria Jackowski

Okoliczności tragedii przerażają. Młody kierowca omal nie zabił nastoletniej dziewczyny. A wszystko to na pasach, gdzie piesi powinni czuć się bezpiecznie. Do tego 20-latek popełnił niewybaczalny błąd, wyprzedzając na przejściu. Był naćpany? Okoliczności tragedii bada policja i prokuratura.

Lublin: Wjechał w 15-latkę na pasach! Był naćpany? Horror!

i

Autor: KWP Lublin Lublin: Wjechał w 15-latkę na pasach! Był naćpany? Horror!

Policjanci zatrzymali kierującego seatem 20-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna był trzeźwy, jednak wstępne badanie wykonane przez policjantów na miejscu zdarzenia dało podstawy do przypuszczenia, że młody mężczyzna mógł być pod wpływem innych zabronionych substancji. Od 20-latka została pobrana krew do dalszych badań – dodaje Kamola.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w Lublinie?