Wielkogabarytowe elektośmieci mogą zostać odebrane prosto z domu. Wystarczy zadzwonić

i

Autor: Infrogmation, CC BY-SA 2.5-2.0-1.0,wikimedia.org Wielkogabarytowe elektośmieci mogą zostać odebrane prosto z domu. Wystarczy zadzwonić

Lublin: W sobotę zbiórka elektrośmieci. Sprawdź gdzie oddać zużyty sprzęt

2015-07-23 20:09

Sprzęt elektroniczny i elektryczny można zostawić bezpłatnie w jedynym z sześciu puntów, a nawet pozbyć się go bezpośrednio z domu.

Akcja „Moje miasto bez elektorśmieci” sprawia, że oddanie zużytych sprzętów jest niezwykle łatwe. Odpadów elektrycznych i elektronicznych nie można wyrzucać to zwykłego kosza na śmieci, zużyty sprzęt jest niebezpieczny. Zanieczyszczają środowisko, stwarzając zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Gdzie oddać elektrośmieci?

Obi - ul. Chemiczna 2, Tesco - Orkana 4, E.Leclerc - ul. Turystyczna 1, E.Leclerc - ul. Zana 19, Real - Chodźki 14 i Ogród Botaniczny UMCS Parking od ul. Willowej. Wszystkie te punkty czynne są w ostatnią sobotę miesiąca, od godziny 9.00 do 14.00.

Jeśli macie w domu lodówki, pralki czy kuchenki elektryczne możecie zamówić taką usługę. Za darmo zostaną odebrane z domu. Wystarczy telefonicznie lub przez internet umówić się na dokładny termin.

W zamian za zużyty sprzęt wydawane są kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich szkołom biorącym udział w programie przeliczne są na punkty. Dzięki nim placówki mogą wymienić je na pomoce dydaktyczne, książki czy sprzęt sportowy.