Letnia edycja Sportivalu trwać będzie 28 i 29 maja

i

Autor: UM Lublin Letnia edycja Sportivalu trwać będzie 28 i 29 maja

Lublin Sportival 2016: Rusza letnia edycja ekstremalnej imprezy! [PROGRAM]

2016-05-27 14:06

Latający rowerzyści, kraksy i maksymalna dawka adrenaliny- to wszystko w Lublinie w wykonaniu najlepszych sportowców świata. 

Na koniec maja Lublin stanie się stolicą największych sportowych akrobacji! Rusza Lublin Sportival 2016. Głównym elementem będą rowery, deskorolki, parkour i bike polo, które zawładną miastem.

Centralnym punktem zmagań zawodników będzie Plac Zamkowy. Tam powstanie tor, na którym rozegrane zostaną zawody klasy „silver”- jedyna w tej części Europy impreza takiej rangi.

Program Pucharu Świata FMB

i

Autor: materiały prasowe Program Pucharu Świata FMB

- Kategoria srebrna realizowana jest po raz pierwszy w Europie Środkowowschodniej, więc jest to dla nas ogromna nobilitacja, ale też i wielkie wyzwanie – mówi Agata Makuch z Urzędu Miasta. - W tym momencie mamy już zawodników z 12 krajów, jest to czołówka ponieważ kryterium srebrne umożliwia nam zaproszenie gości z 25 pierwszych miejsc listy rankingowej FMB. W związku z tym są to zawodnicy normalnie nieosiągalni – dodaje Makuch.

Posłuchaj, co wydarzy się podczas letniej edycji Sportivalu. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

Program Lublin Sportival 2016

W tym roku zawody w ramach Strefy Rowerowej zorganizowane zostaną 28 maja. Freeride Mountain Bike World Tour to cykl zawodów utworzony i prowadzony przez międzynarodową federację FMBA (Freeride Mountain Bike Association). W skład FMB World Tour wchodzą największe eventy kolarstwa grawitacyjnego (dirt jumping, slope style, freeride). Profesjonalnie przygotowany tor rowerowy w Lublinie tym razem przebiegać będzie wzdłuż Placu Zamkowego umożliwiając stworzenie nie tylko niezwykle wymagających przeszkód.

Program Strefy Deskorolki

i

Autor: materiały prasowe Program Strefy Deskorolki

Strefa Parkour&Freerun, która odbędzie się 28 maja na Placu Po Farze.

Miasteczko Festiwalowe na Błoniach pod Zamkiem, tam znajdować się będzie 13 stanowisk foodtrucków, pumptruck (mobilny tor do jazdy dla wszystkich chętnych) oraz wiele innych atrakcji umożliwiających udział dzieci i dorosłych.

W ramach Strefy Deskorlkowej, 29 maja, zaplanowano zawody na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur. Na specjalnie przygotowanym skateparku ogromne emocje zapewni udział najlepszych polskich teamów.

Przez cały weekend działać będzie również Strefa Bike Polo, która zlokalizowana będzie na boisku przy ul. Śliwińskiego 5.

2 dni ekstremalnych wrażeń, czyli Lublin Sportival 2016 zawładnie miastem od 28 do 29 maja. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

W miasteczku festiwalowym czeka moc atrakcji

i

Autor: materiały prasowe W miasteczku festiwalowym czeka moc atrakcji