Lubelskie: Terytorialsi z regionu znów się szkolą. Wznowiono też nabór ochotników [GALERIA]

2020-07-06 11:24 Monika Kowalewicz

Koronawirus wstrzymał na kilka miesięcy nabór ochotników do służby w szeregach 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ale w ostatnich dniach dołączyło już do niej ponad 50 chętnych z całego województwa lubelskiego. Jednostka powraca do pełnej aktywności szkoleniowej.

51 nowych ochotników rozpoczęło szkolenie podstawowe, tzw. „szesnastkę”. Zajęcia potrwają do połowy lipca i obejmą m.in. testy sprawnościowe, naukę praktycznych umiejętności na poligonie oraz pierwszą pomoc medyczną. Kandydaci, którzy przejdą je 18 lipca złożą wojskową przysięgę.

- Swoją przyszłość wiążę z wojskiem i chce iść na akademię wojskową. W obronie terytorialnej mam okazję sprawdzić się, to będzie dla mnie dobry test. Spodziewam się intensywnych ćwiczeń i dużego wysiłku - mówi Emilia z Chełma, uczennica w klasie mundurowej.

Na ten rok zaplanowano jeszcze 3 terminy szkoleń do służby w szeregach 2 LBOT. Najbliższe to 17.07-01.08. Zainteresowani powinni zgłaszać swoje kandydatury w najbliższej, względem miejsca zamieszkania, Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

Muzeum Neonów w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.