Łomazy. Pękł eternit. Mężczyzna spadł z wysokości 6 metrów

i

Autor: KMP Biała Podlaska Łomazy. Pękł eternit. Mężczyzna spadł z wysokości 6 metrów

Wypadek przy pracy

Łomazy. Pękł eternit. Mężczyzna spadł z wysokości 6 metrów

2023-08-11 8:16

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na jednej z posesji w gminie Łomazy. 47-latek pracował na dachu budynku. Nagle pękł pod nim eternit. Mężczyzna spadł z wysokości kilku metrów. Do szpitala zabrał go śmigłowiec LPR.

Do tego wypadku doszło w czwartek (10.08) na jednej z posesji w gminie Łomazy. - Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 47-latek, który naprawiał dach budynku gospodarczego, spadł z wysokości niemal 6 metrów. Prawdopodobnie w pewnym momencie eternit, którym pokryty był dach pękł pod ciężarem mężczyzny - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP Biała Podlaska.

Poszkodowany 47-latek został przetransportowany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. - Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas prac budowlano-remontowych szczególnie na wysokości i podczas obsługi niebezpiecznych urządzeń i narzędzi. Złe samopoczucie, rozkojarzenie, nierozsądne zachowania czy niewłaściwe obsługiwanie narzędzi to najczęstsze przyczyny wypadków - mówi oficer prasowa.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem wypadku na budowie?
Śmierć na budowie muzeum. Robotnika zbiła butla gazowa.