Ksiądz kapłan koloratka

i

Autor: Shutterstock

Jakie ma funkcje?

Ksiądz kupił aplikację za kilka tysięcy. Reakcja parafian bezcenna

2023-01-25 8:30

Wierni z parafii świętego Andrzeja Boboli z Lublina są wniebowzięci. A wszystko za sprawą specjalnej aplikacji, dzięki której mogą sprawdzić najnowsze informacje ze wspólnoty, wysłać wiadomość do księdza oraz ustalić o której rozpoczynają się poszczególne msze.

Parafia świętego Andrzeja Boboli aplikację kupiła w 2019 roku. Początkowo znajdowały się tam jednak tylko informacje o mszach i fragmenty Pisma Świętego, dziś wierni mogą znaleźć szczegóły dotyczące kolędy, napisać wiadomość do księdza oraz obejrzeć mszę świętą na żywo. Wikariusz ksiądz Paweł Saran, który posługuje w parafii od pół roku, twierdzi, że cieszy się ona wielką popularnością - pobrań jest więcej niż wiernych w parafii. - Choć aplikacja miała również inne funkcje, to w praktyce jeszcze do niedawna można na niej było znaleźć jedynie ogłoszenia parafialne i filmy z komentarzem proboszcza do Pisma Świętego. Teraz korzystamy z pełni możliwości, jakie daje aplikacja - opisuje ksiądz wikariusz.

Z kolei proboszcz parafii świętego Andrzeja Boboli przekonuje, że aplikacja świetnie się sprawdziła w czasie wizyt duszpasterskich. - Wierni dopytywali, o której godzinie ksiądz będzie, czy na pewno tego dnia przyjdzie i tak dalej - opisuje ksiądz. Jak dodaje, aplikacja kosztowała kilka tysięcy złotych, a jej koszt został pokryty całkowicie ze środków parafii.

Politycy od Kuchni. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Czym jest METAVERSUM?

Posłuchaj, jak zmienia się cyfrowy świat!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE