Krasnystaw: Pijany kierowca TIR-a wypadł z kabiny! Wiózł potężny ładunek

i

Autor: KWP Lublin Krasnystaw: Pijany kierowca TIR-a wypadł z kabiny! Wiózł potężny ładunek

Krasnystaw: Pijany kierowca TIR-a wypadł z kabiny! Wiózł potężny ładunek

2022-06-24 22:28

Kierowca TIR-a mógł zabić siebie albo innych. Wiózł potężny ładunek – ponad 30 ton – choć nie był w stanie iść, a co dopiero jechać! – Kierowca wypadł na jezdnię – relacjonują policjanci z Krasnegostawu. Obok fotela kierowcy 57-letni Ukrainiec wiózł… butelkę po wódce. Kierowca TIR-a pił podczas jazdy?! Był kompletnie pijany!

Przerażająca historia z Krasnegostawu. Jedyny pozytyw całej tej sprawy, to to, że 57-letni kierowca został zatrzymany, zanim doszło do katastrofy i nieodwracalnej tragedii, w której życie straciłby ktoś niewinny… Ukrainiec był tak pijany, że nie był w stanie utrzymać równowagi. Jechał z butelką po wódce jako pasażerką i w takim stanie przewoził 30-tonowy ładunek!

W nocy ze środy na czwartek (22/23.06) policjanci z Krasnegostawu, patrolując obwodnicę miasta, zainteresowali się kierowcą potężnego TIR-a, który… jechał wężykiem. Postanowili go zatrzymać, ale ciężarówka mknęła dalej. Dopiero wyprzedzony przez radiowóz, który omal nie zajechał mu drogi, kierowca potężnej maszyny zorientował się, że czas na „postój”.

Gdy funkcjonariusz otworzył drzwi kabiny, na jezdnię wypadł kierowca – relacjonuje kom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – Po chwili okazało się, że 57-letni obywatel Ukrainy ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Obok fotela kierowcy mundurowi znaleźli butelkę po wódce – dodaje policjant.

Potężny Black Hawk nad Lublinem. Na pokładzie policyjni komandosi

Mundurowi szybko zrozumieli, że Ukrainiec pił w czasie jazdy. Był tak upojony alkoholem, że nie mógł utrzymać się na nogach! W takim stanie przewoził ponad 30 ton ładunku. To skrajna głupota i nieodpowiedzialność, dla której nie da się znaleźć żadnego usprawiedliwienia.

Ciężarówka trafiła na policyjny parking, a pijany 57-latek do aresztu, w którym mógł wytrzeźwieć. Za to, co zrobił, odpowie przed sądem. – Grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysoka nawiązka na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach – wylicza Wasilewski.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?