Nad kraśnickim zalewem można pływać oraz korzystać z kajaków i rowerków wodnych

i

Autor: Materiały prasowe akcji Lato w Mieście Urzędu Miasta Kraśnik Nad kraśnickim zalewem można pływać oraz korzystać z kajaków i rowerków wodnych

Kraśnik ma pomysł jak spędzić lato w mieście

2015-07-06 15:09

Lato w mieście nie musi być nudne. Z całą pewnością nie będzie w Kraśniku. Na czas wakacji miejskie instytucje przygotowały mnóstwo atrakcji.  

Jedną z propozycji są Wakacje z biblioteką. Miejska Biblioteka w Kraśniku wzorem lat ubiegłych zorganizowała codzienne zajęcia dla dzieci. W każdym z oddziałów MPB odbywać się będą zajęcia teatralne, plastyczne, muzyczne i edukacyjne. Dodatkową atrakcją są konkursy z nagrodami jakie czekają w MBP.

Kolejna opcja dla dzieci to Wakacje z kulturą. W czasie bezpłatnych zajęć organizowanych przez Centrum Kultury i Promocji w kinie Metalowiec odbędą się specjalne pokazy filmowe. Wakacyjne seanse z filmami animowanymi dla dzieci oglądać można już za pięć złotych.

Dzięki akcji UM Kraśnik bilet na wybrane seanse kupić można za pięć złotych

i

Autor: Materiały prasowe akcji Lato w Mieście Urzędu Miasta Kraśnik Dzięki akcji UM Kraśnik bilet na wybrane seanse kupić można za pięć złotych

Propozycją dla całych rodzin jest Rajd na orientację. Kraśnicka biblioteka zaprasza na 13-godzinny zawody Roztoczańska 13. Zawody polegać będą na zdobyciu jak największej liczby punktów, które przeliczane są za odnalezienie rozstawionych w terenie punktów kontrolnych. Rywalizacja odbywać się będzie na kilku trasach: Pucharowej 13-godzinne i Familijna 6-godzinna.

Aktywni mieszkańcy Kraśnika mogą wziąć udział w Mini Tour de Kraśnik. To przejazd otwarty dla dzieci, który towarzyszy wyścigowi kolarskiemu Tour de Kraśnik. Fani dwóch kółek swoją imprezę mają już 1 sierpnia, całość odbywa się na zabezpieczonej trasie, od alei Niepodległości – siedziby CkiP do ronda Ofiar Wołynia przy Balladyny. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Niezbędnym warunkiem uczestnictwa są kaski rowerowe. W nagrodę za udział na wszystkich jednośladowych rajdowców czekają gadżety rowerowe.

Warunkiem uczestnictwa w przejeździe jest posiadanie kasku ochronnego

i

Autor: Materiały prasowe akcji Lato w Mieście Urzędu Miasta Kraśnik Warunkiem uczestnictwa w przejeździe jest posiadanie kasku ochronnego

Jeśli wakacje to niezbędne jest Słońce. Kraśnicka świetlica zorganizowała zajęcia „Słońce na dłoni”. Warsztaty plastyczne, techniczne i kulinarne zapoznają uczestników z historią regionu i rzemieślnictwa. „Śladami ginących zawodów” kraśniczanie wyruszą również w teren.

Miejscem, któremu nie braknie zainteresowania mieszkańców, zwłaszcza w czasie upałów jest Zalew Kraśnicki. Przez cały sezon letni będzie czynne kąpielisko wraz z wypożyczalnią kajaków i rowerków wodnych. Odwiedzający zalew mogą również skorzystać z siłowni zewnętrznej, a dzieci z powstałego niedawno z placu zabaw.  

Przez całe wakacje mnóstwo zajęć dla najmłodszych przygotowały filie Miejskiej Biblioteki

i

Autor: Materiały prasowe akcji Lato w Mieście Urzędu Miasta Kraśnik Przez całe wakacje mnóstwo zajęć dla najmłodszych przygotowały filie Miejskiej Biblioteki