#kotekMarysi

i

Autor: Mateusz Kasiak #kotekMarysi

#KotekMarysi - Przed nami II Kiermasz Książek i Talentów dla Marysi [AUDIO, ZAPOWIEDŹ]

2018-09-22 15:33

Kiermasz książek, ciast, warsztaty dla dzieci, nauka tańca i koncerty. Wszystko w szczytnym celu. W Lublinie już po raz drugi odbędzie się Kiermasz Książek i Talentów dla Marysi.

Dwuipółletnia dziewczynka walczy z rdzeniakiem zarodkowym, nowotworem złośliwym mózgu. Pieniądze potrzebne są na specjalistyczne leczenie we Włoszech - mówi Aleksandra Burdan, koordynatorka Kiermaszu dla Marysi. Dziewczynka została przyjęta do szpitala Bambino Gesu. Koszty transportu, pobytu i leczenia są jednak bardzo wysokie. - Pojawiła się możliwość przeniesienia jej do ośrodka w Rzymie, który specjalizuje się w tego typu chorobach - dodaje Burdan.
Historia choroby dziewczynki

Jak relacjonują rodzice dziewczynki - problemy zaczęły się na początku kwietnia 2018 roku. Marysia zaczęła skarżyć się na ból. Najpierw myśleliśmy, że to gardło, ale badania u pediatry nic nie wykazały. Potem zorientowałam się, że Marysia nie pokazuje gardła, ale niżej, u dołu szyi, w okolicach przełyku.

Potem wszystko potoczyło się bardzo szybko - kolejne wizyty u lekarzy, nasilające się objawy i badania. Najpierw rezonansem magnetycznym, potem tomografia komputerowa. Badania obrazowe wykazały, że na móżdżku jest guz.

- Bezpośrednio po rezonansie, korzystając z jednego znieczulenia, zaplanowano zabieg wycięcia guza. Doktor wyciął większość guza, zostały dwa 3-milimetrowe punkty na pniu mózgu, a podczas kolejnych badań okazało się, że w innej części mózgu również jest zmieniony nowotworem fragment, co dało podejrzenie rozsiewu pierwotnego guza. Badanie histopatologiczne wykazało, że guz Marysi to medulloblastoma – rdzeniak zarodkowy – nowotwór o wysokim poziomie złośliwości - czytamy na stronie kotekmarysi.pl

Obecnie Marysia została wybudzona ze śpiączki, zbiera siły do dalszej walki z nowotworem. Pierwsza edycja kiermaszu zakończyła się ogromnym sukcesem. Wsparcie, zaangażowanie tylu osób, jakie otrzymaliśmy dodało nam sił i nadziei - tłumaczy Maja Kardas-Różycka, jedna z organizatorek Kiermaszu.

Posłuchaj o Kiermaszu dla Marysi i poznaj historię choroby dziewczynki. W studiu Radia Eska Lublin gościła Aleksandra Burdan, koordynatorka Kiermaszu dla Marysi

Kiermasz odbędzie się 23 września, przy Lubartowskiej 77 w Lublinie. Potrwa od południa do późnego wieczora.

ROZKŁAD DNIA
12:00-18:00 kiermasz książek
12:00-18:00 kawa od Kawiarza i pyszne ciasta od darczyńców
12:00-18:00 animacje dla dzieci

ATRAKCJE
12:00-13:00 warsztaty szydełkowania
12:00-14:00 warsztaty z robotyki
12:00-16:00 ,,kącik relaksu"
13:45-14:30 pokaz i warsztat flamenco
12:00-15:00 warsztaty pierogowe
14:00-14:30 Italiano in cucina
14:00-15:00 angielski na wesoło
14:00-16:00 warsztat plecenia wianków
16:00-17:00 warsztat zdobienia babeczek

KONCERTY
16:00 Kwartet Smyczkowy OFFandBACH
17:00 Lubelska Baszta

Kiermasz Książek i Talentów dla Marysi

i

Autor: kotekmarysi.pl Kiermasz Książek i Talentów dla Marysi

Zbiórka pieniędzy promowana jest w mediach społecznościowych jako #kotekmarysi

Więcej szczegółów na kotekmarysi.pl