Koronawirus w Polsce: OSTRE SŁOWA ministra do koronasceptyków!

2020-09-22 15:49 SCH
Adam Niedzielski
Autor: Wikipedia

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaapelował do wszystkich, którzy nie stosują się do zaleceń i nie przestrzegają zasad reżimu sanitarnego. - Noszenie maseczki ma sens, zachowanie dystansu społecznego ma sens, dezynfekcja ma sens - mówił minister podczas konferencji "Zmiany w ochronie zdrowia". Adam Niedzielski zaapelował "do wszystkich, którzy myślą racjonalnie" o sprzeciw wobec bagatelizowaniu obostrzeń.

Koronawirus w Polsce ciągle nie odpuszcza. Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia informuje o kilkuset nowych przypadkach zakażenia. Epidemia zdaje się nie mieć końca. Według najnowszych danych w naszym kraju na COVID-19 zachorowało ponad 80 tysięcy osób, a ponad 2 tysiące straciło życie.

Minister zdrowia ostro o koronasceptykach

Mimo to coraz częściej w społeczeństwie panuje przekonanie, że epidemia koronawirusa to fikcja, a noszenie maseczek, dezynfekcja rąk czy zachowywanie dystansu społecznego jest zbyteczne.

Minister zdrowia Adam Niedzielski wziął udział w konferencji "Zmiany w ochronie zdrowia", zorganizowanej przez Uczelnię Łazarskiego i Wolters Kluwers Polska. Spotkanie poświęcono transformacji systemu ochrony zdrowia w kierunku płacenia za wyniki leczenia. Na konferencji nie zabrakło również tematu koronawirusa.

1000 zakażeń jednego dnia w Polsce. Minister zdrowia: "Ta liczba będzie rosnąć"

Kilka dni temu pierwszy raz od początku epidemii, w ciągu jednej doby potwierdzono ponad 1000 nowych zachorowań. Szef resortu zdrowia przyznał, że spodziewał się takiej statystyki. - [...] To jest zjawisko, którego się spodziewaliśmy, wracając do normalnego trybu życia. (...) I ta liczba na pewno będzie rosła - powiedział Adam Niedzielski.

Minister zwrócił uwagę, że w obecnej sytuacji najważniejsza jest odpowiedzialność. - [...] Apeluję do wszystkich, którzy myślą racjonalnie, którzy działają pragmatycznie, dajmy odpór tym głosom. Noszenie maseczki ma sens, zachowanie dystansu społecznego ma sens, (...) dezynfekcja ma sens - mówił Niedzielski.

Express Biedrzyckiej - Katarzyna Lubnauer: Zjednoczona Prawica to gang

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.