Kino Zamkowe odbywać się będzie raz w miesiącu

i

Autor: Loboda, CC BY-SA 3.0, wikipedia.org Kino Zamkowe odbywać się będzie raz w miesiącu

Kino Zamkowe [AUDIO, PROGRAM] Opowieści o Lublinie

2015-11-10 13:19

Dziś na Zamku Lubelskim inauguracja nowego cyklu filmowego Kino Zamkowe. Spotkania filmowe opowiadać będą o mieście i mieszkańcach.  

- Wyświetlane będą dokumenty i raczej krótkie formy – wyjaśnia Barbara Oratowska z Muzeum Lubelskiego. - Postaci i osoby realizujące czy akcja ma być związana z naszym terenem – dodaje.

Spotkania w ramach Kina Zamkowego będą odbywały się raz w miesiącu. Wszystkim seansom filmowym towarzyszyć będą spotkania z twórcami.

Razem z pokazami filmowymi odbywać się będą warsztaty dla młodego pokolenia. Docelowo razem z kinem powstanie grupa, która zgłębiać będzie tajniki wiedzy reżyserskiej i prac nad scenariuszem.

Pierwszy seans dziś, 10 listopada o godzinie 17.30. Wyświetlany będzie film Hanny Etemadi „Kobieta Walcząca. Senator Hanna Jaroszewicz”.

- Film opowiada o kobiecie, która jako pierwsza została parlamentarzystką – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, dyrektor Muzeum Lubelskiego. - Na pokazie będzie pani reżyser, opowie o bohaterce. Jest to postać wszystkim znana, związana z Lublinem. Tutaj się urodziła, tworzyła wiele produkcji i projekcji dla telewizji – dodaje.

W grudniu, podczas kolejnego Kina Zamkowego wyświetlany będzie film „Urodzona na Zamku” w reżyserii Bogusława Rawicza. Opowieść ta będzie dotyczyła osoby urodzonej na zamku, żyje do dzisiaj i jest bohaterką tego filmu.  

Wstęp na Kino Zamkowe jest darmowy.