Płaczące dziecko na placu zabaw

i

Autor: Getty images Czy długi pobyt w żłobku zwiększa agresję u dziecka? Naukowcy przebadali maluchy i odkryli ciekawą zależność

Co zawiniło?

Karuzela złamała dwa palce 7-latkowi. "Widok był przerażający"

2023-01-18 10:41

Cały czas plac zabaw w Lublinie, na którym doszło do nieszczęśliwego wypadku we wrześniu, pozostaje zamknięty. Jak wcześniej opisywaliśmy, 7-latek, który kręcił się na karuzeli, złamał dwa palce. - Podczas korzystania z urządzenia siedmioletniemu chłopcu nóżki wkręciły się w karuzelę. Byłam świadkiem tego zdarzenia, ponieważ w tym samym czasie moje dzieci także bawiły się na placu - mówiła "Kurierowi Lubelskiemu" Justyna Budzyńska, świadek zdarzenia.

Do wypadku doszło we wrześniu, w 2022 roku. 7-letni chłopiec, który bawił się na karuzeli, w pewnym momencie doznał poważnego urazu nóg. Urządzenie złamało mu dwa palce u jednej stopy, zaś u drugiej zerwało paznokieć z palca. Według urzędu miasta doszło do usterki, która była spowodowana intensywnymi opadami deszczu. - Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było wypłukanie po intensywnych opadach deszczu i burzy, ziemi oraz piasku przy urządzeniu, co spowodowało przechylenie podczas użytkowania i odkrycie krawędzi - odpisała TVN24 Justyna Góźdź z biura prasowego miasta. Jak zaznaczyła, usterka została już usunięta i plac zabaw wkrótce zostanie dopuszczony do użytkowania. Jak się jednak okazuje, dokumenty złożone przez miasto nie były kompletne. Zgodnie z decyzją nadzoru budowlanego, urząd ma teraz dostarczyć brakujące pisma. Z kolei ubezpieczyciel w odpowiedzi na pytania TVN24, odpisał, że obowiązuje go tzw. tajemnica ubezpieczeniowa i nie może ujawnić szczegółów sprawy.

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala
Sonda
Czy place zabaw w twojej okolicy są bezpieczne?