Wielkanoc 2023

Świąteczne grafiki na Wielkanoc 2023 z życzeniami! Piękne e-kartki do pobrania za darmo [10 KWIETNIA 2023]

2023-04-10 8:39

Kartki na Wielkanoc 2023 do pobrania za darmo. Święta wielkanocne trwają w najlepsze! W tym ważnych dla wszystkich chrześcijan pamiętamy o swoich bliskich w całym kraju. W związku z tym, w okresie Wielkanocy wysyłam do swoich najbliższych kartki z życzeniami. Przygotowaliśmy galerie pięknych i rodzinnych kartek wielkanocnych, które przypadną do gustu każdemu. Zobaczcie gotowe kartki wielkanocne do pobrania za darmo.

Kartki wielkanocne 2023 do pobrania za darmo. Zobacz piękne grafiki na Wielkanoc

Kartki wielkanocne 2023 piękne i kolorowe kartki z życzeniami. Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. W tym roku wypada dokładnie 9 kwietnia. Okres świąt, to czas, kiedy składamy swoim bliskim serdeczne życzenia. Niestety, tradycja wysyłania pocztą kartek i pocztówek powoli odchodzi do lamusa... Zastąpiły je kartki elektroniczne, wysyłane najczęściej razem z życzeniami wielkanocnymi na Facebooku, Whatsappie, Messengerze, czy w innych mediach społecznościowych. Taki sposób składania życzeń ma wiele zalet, ponieważ możemy w ten sposób szybko skontaktować się ze swoimi najbliższymi. W związku z tym przygotowaliśmy propozycje różnorodnych kartek, które spodobają się każdemu, niezależnie od wieku.

Kartki na Wielkanoc do pobrania za darmo znajdziecie w galerii - WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

Wielkanoc 2023. Kiedy w tym roku wypada Wielkanoc?

Kiedy wypada Wielkanoc 2023? Święta będziemy obchodzić w kwietniu. W tym roku pierwszy dzień świąt wielkanocnych wypada 9 kwietnia (niedziela), a drugi 10 kwietnia (poniedziałek). Wielkanoc 2023 jak zwykle poprzedza Wielki Post. Dla chrześcijan to czas pokuty - nawiązujący do 40 dni spędzonych przez Jezusa na pustyni. W Wielki Post powstrzymujemy się od hucznych zabaw oraz jedzenia mięsnych potraw. Przed Wielkanocą obchodzimy tzw. Wielki Tydzień, w którego skład wchodzą ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy Niedziela Palmowa, Wielki Czwartek upamiętniający ustanowienie Eucharystii przez Chrystusa oraz Wielki Piątek, czyli dzień wyciszenia. Mszy nie odprawia się również w Wielką Sobotę, ale tego dnia wierni przynoszą do kościoła koszyczki ze święconką, czyli z pokarmami do poświęcenia. Popularnie nazywa się ten dzień święconką.

Przeczytaj koniecznie: Zwyczaje wielkanocne. Jakie potrawy powinny się znaleźć na stole w Wielkanoc?

Sonda
Wysyłasz życzenia SMSem?
Czekoladowa Wielkanoc w Rzeszowie