historia

Jaka jest historia dzielnicy Konstantynów? Zobacz stare zdjęcia! [GALERIA]

2023-11-16 21:30

Oglądanie fotografii sprzed lat niejednego i niejedną z nas może wprawić w zadumę. Miłośnicy i miłośniczki starych zdjęć znajdą tu coś dla siebie. Natrafiliśmy na fotografie Konstantynowa ukazujące dzielnicę przeszło pół wieku temu!

Obszerne zbiory portalu Fotopolska.eu pozwalają poznać historię zachowaną w postaci fotografii. Znaleźć tu można zdjęcia z różnych okresów. Nie inaczej jest także w przypadku Konstantynowa. W tej galerii możecie zobaczyć, jak prezentował się w latach 70. zeszłego stulecia!

Konstantynów – Lublin

Konstantynów jest jedną z zachodnich części miasta. Jednym z najbardziej znanych punktów jest tam dziś Szpital Wojewódzki im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i dwa wydziały Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego: Biotechnologii i Nauk o Środowisku oraz Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu.

Dzielnica ma powierzchnię 2,15 km kw., a w 2018 r. na stałe mieszkało tam 8 tys. osób.

Kiedyś na tym terenie istniał folwark Funduszu Edukacji Narodowej. Po różnych perturbacjach jego wydzieloną część w 1859 r. została nazwana Konstantynówką i to od tej nazwy pochodzi dzisiejsza. Ślady po folwarku zatarła druga wojna światowa, w trakcie której spłonęła część tamtych zabudowań.

Najwięksi amanci PRL. Historia z Koprem