HORROR! Zakopali dziecko żywcem! Dziewczynka umierała przez kilka godzin

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; policja.pl

HORROR! Zakopali dziecko żywcem! Dziewczynka umierała przez kilka godzin

2019-09-27 9:08

Zamordowali własne dziecko! Po porodzie zostawili noworodka na pastwę losu, a później żywcem zakopali w ziemi. Dziewczynka umierała przez kilka godzin.

Wracamy do przerażającej historii brutalnego morderstwa noworodka w Ornatowicach pod Zamościem. Do zbrodni doszło w grudniu 2015 r. Sprawa powraca, bo wyrodnych rodziców może czekać znacznie surowsza kara.

Wszystko wydarzyło się blisko cztery lata temu. 27-letni rodzice ukrywali ciążę. Mieli już trójkę dzieci.

Kobieta urodziła w domu. Nie wezwała lekarza, nie zajęła się dzieckiem. Nowo narodzona dziewczynka umierała przez kilka godzin z zimna i wycieńczenia. Została żywcem zakopana w ziemi przez własnych rodziców...

Teraz sprawa powraca. Prokurator Generalny złożył kasację do Sądu Najwyższego. Uznał, że rodzice działali świadomie i zasługują na wyższą karę niż zasądzone 14 lat więzienia dla kobiety i 12 lat dla mężczyzny.

Prokurator Generalny odwołał się do opinii biegłego lekarza, z której wynika, że dziecko urodziło się żywe i oddychało co najmniej kilka godzin po narodzinach. Jako powód śmierci biegły podał trzy równoległe przyczyny: hipotermię, wyczerpanie rezerw energetycznych i uduszenie z powodu zamknięcia w ciasnej przestrzeni – przypomina Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Robert Hernand, zastępca Prokuratora Generalnego, złożył wniosek o uchylenie wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Apelacyjny w Lublinie. Dominice G. i Jarosławowi B. może grozić dożywocie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE