Horror w Woli Lisowskiej. Pieszy zginął pod kołami ciężarówki

i

Autor: KWP Lublin Horror w Woli Lisowskiej. Pieszy zginął pod kołami ciężarówki

Horror w Woli Lisowskiej. Pieszy zginął pod kołami ciężarówki

2021-10-09 22:33

Makabryczny wypadek w Woli Lisowskiej pod Lubartowem. Pieszy zginął pod kołami ciężarówki na DK 19. 59-letni mężczyzna nie miał odblasków, szedł „krajówką” w miejscu nieoświetlonym w czwartkowy wieczór. Okoliczności tragedii bada teraz policja i prokuratura, a mundurowi apelują o większą ostrożność na drogach – i do kierowców i do pieszych.

Dni są coraz krótsze, a drogi po zmroku stają się szczególnie niebezpieczne. Tak było też w przypadku krajowej „19”, na której w czwartkowy wieczór rozegrał się prawdziwy horror. 59-letni mężczyzna zginął pod kołami potężnej ciężarówki. Nie miał odblasków, szedł po nieoświetlonym odcinku trasy… Przerażający finał wypadku w Woli Lisowskiej pod Lubartowem. Do tragedii doszło około godz. 19.00.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarowym volvo 57-letni mieszkaniec Białorusi potrącił pieszego, który poruszał się drogą krajową w miejscu nieoświetlonym. Pomimo prowadzonej na miejscu akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł – informuje st. sierż. Jagoda Stanicka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Express Biedrzyckiej - Andrzej Halicki: Kaczyński wpadł w obłęd. Przyszłość Polski stoi pod znakiem zapytania

Ustalenia policjantów zdradzają przerażające szczegóły tragicznego wypadku. – Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, a 59-letni pieszy nie posiadał elementów odblaskowych – informuje Stanicka. Wiemy też, że 57-letni Białorusin był trzeźwy. Potwierdziło to policyjne badanie.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tragedii i apelują o rozwagę: i do kierowców i do pieszych. Ci pierwsi zawsze muszą uważać na niechronionych uczestników ruchu drogowego – zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności, a ci drudzy nigdy nie mogą ignorować przepisów i zapominać o obowiązkowych odblaskach. – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności – podkreśla Jagoda Stanicka.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?