Lubelskie: Ferie zimowe 2020. Kuratorium Oświaty kontroluje już zimowiska [AUDIO]

2020-01-15 14:17 Olka Mazur
Ferie: Kuratorium kontroluje już zimowiska [AUDIO]
Autor: pixabay/vitaliy-m

Ferie zimowe 2020 na Lubelszczyźnie. Rodzice mogą zgłaszać do Kuratorium Oświaty w Lublinie nieprawidłowości związane z wypoczynkiem ich dzieci. Jak co roku działa też specjalny numer interwencyjny, a wizytatorzy kontrolują zimowiska, kolonie i inne formy dziecięcych aktywności. Na co zwrócić szczególną uwagę, by było bezpiecznie?

Dzwoniąc pod specjalny numer telefonu rodzice mogą zgłaszać wszelkie sytuacje, np. dotyczące niewłaściwej opieki czy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

– Telefon interwencyjny już działa. Można dzwonić w każdej sytuacji, w której rodzice zorientują się, że występuje jakaś niebezpieczna, niestandardowa, niewłaściwa sytuacja na tym wypoczynku, na którym znajduje się ich dziecko – mówi Teresa Misiuk, Kurator Oświaty w Lublinie. – W każdej z naszych delegatur: w Chełmie, Białej Podlaskiej, Zamościu i tutaj u nas w Lublinie, są wizytatorzy, którzy w bezpośredni sposób sprawują nadzór nad wypoczynkiem. My także realizujemy kontrole planowe, ale oczywiście zdarzają nam się też kontrole po jakiejś interwencji ze strony rodziców lub innych służb.

O tym jak jeszcze rodzice mogą zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech w trakcie ferii mówi Teresa Misiuk, Kurator Oświaty w Lublinie. Posłuchaj!

Od początku ferii wizytatorzy kontrolują różne formy wypoczynku dzieci. Do tej pory nie wykryli żadnych uchybień.

Specjalny numer interwencyjny to: 781 701 533.