Egzamin zawodowy: wyniki

i

Autor: John Schnobrich / Unsplash Egzamin zawodowy: wyniki

Egzamin zawodowy: wyniki. Kiedy i gdzie sprawdzić wyniki egzaminu zawodowego z czerwca? Jak się zalogować na konto? Sprawdź!

2022-06-01 11:48

Kiedy i gdzie będzie można sprawdzić wyniku egzaminu zawodowego - sesji letniej, która odbywa się w czerwcu 2022? To bardzo proste! Wyniki egzaminu zawodowego będą dostępne online w internecie. Zdający będą jednak musieli uzbroić się w cierpliwość, zanim poznają oficjalne wyniki oraz otrzymają certyfikaty kwalifikacji zawodowych.

Egzamin zawodowy 2022 - kiedy wyniki?

Kiedy poznamy wyniki egzaminu zawodowego z czerwca 2022? - zastanawiają się zdający egzamin w sesji letniej w czerwcu. Jak wynika z harmonogramu CKE, wyniki zostaną przekazane do placówek i udostępnione zdającym 31 sierpnia 2022 roku. Z kolei 7 września 2022 szkołom, placówkom lub centrom i pracodawcom oraz podmiotom prowadzącym kwalifikacyjne kursy zawodowe przekazane zostaną certyfikaty kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe. Wyniki egzaminu zawodowego zostaną przekazane do placówek, w których były przeprowadzane. Przypomnijmy, że by zdać egzamin zawodowy 2022 trzeba uzyskać wymaganą liczbę punktów zarówno z części pisemnej, jak i praktycznej:

  • z części pisemnej przynajmniej 50% poprawnych odpowiedzi,
  • z części praktycznej przynajmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

Przeczytaj koniecznie: Egzamin zawodowy 2022: arkusze, terminy, odpowiedzi, wyniki. Wszystko, co musisz wiedzieć o egzaminie zawodowym w czerwcu 2022

Egzamin zawodowy: Gdzie i jak sprawdzić wyniki?

Wyniki egzaminu zawodowego 2022 będzie można sprawdzić online. Gdzie i jak to zrobić? Zdający mogą sprawdzić swoje wyniki egzaminu zawodowego 2022 online na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych lub w Systemie Informatycznym Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie. Jak się zalogować do tego systemu? Każdy zdający otrzyma dane do logowania w placówce, w której składał deklarację przystąpienia do egzaminu.