Dziwaczny przystanek w Zamościu. Możesz się powspinać czekając na autobus. O co tu chodzi?

i

Autor: Twitter/@WVSawoniewicz

Dziwna konstrukcja

Dziwaczny przystanek w Zamościu. "Możesz się powspinać czekając na autobus". O co tu chodzi?

2023-06-15 13:19

Dziwnie wyglądający przystanek autobusowy czy może niedokończona konstrukcja? Działacz Nowej Lewicy z woj. mazowieckiego swoim czwartkowym (15.06) wpisem na Twitterze wywołał niemałą burzę. "Możesz się powspinać czekając na autobus" - komentują jedni, "to jest gotowe?" - pytają drudzy.

Nowa wiata przystankowa w Zamościu. Może i nie spełnia żadnej funkcji, ale przynajmniej jest brzydka! - napisał w mediach społecznościowych Wojciech Vincent Sawoniewicz, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy w województwie mazowieckim. Do postu została dołączona fotografia metalowej konstrukcji przypominającej stelaż. Obok stoi znak informujący o tym, że będzie tu przystanek autobusowy. Post pojawił się w internecie w czwartek (15.06) i od razu wzbudził sensację oraz salwy śmiechu. Działacz Nowej Lewicy nagłośnił, a internauci komentują. "To jest plac zabaw", "możesz się powspinać czekając na autobus", "do parkouru w sam raz", "przynajmniej jest brzydka i zapewne droga" - to tylko kilka z kilkudziesięciu komentarzy, które pojawiły się pod postem.

Część internautów zwracało uwagę, że przystanek autobusowy prawdopodobnie nie jest jeszcze gotowy i nie ma tak naprawdę, o co robić szumu. Ich podejrzenia okazały się słuszne. 

Napisaliśmy do Urzędu Miejskiego w Zamościu o komentarz w tej sprawie. - Zdjęcia przedstawia budowaną wiatę przystankową w ramach projektu "Przebudowa drogi na odcinku około 5 km w ciągu drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja (most na rzece Łabuńka) do ulicy Szczebrzeskiej (granica miasta Zamość)". Nie jest to jej finalny wygląd - poinformował nas zespół Prasowy UM Zamość.         

Brakujący przystanek autobusowy na Żeraniu