Na przejściu pieszo-rowerowym pozostało namalowanie oznakowania poziomego

i

Autor: Justa Dominik, Radio ESKA Na przejściu pieszo-rowerowym pozostało namalowanie oznakowania poziomego

Dołhobyczów: przejście pieszo-rowerowe przez granicę jeszcze w lipcu?

2015-06-16 12:34

Przeanalizowali i realizują, dzięki współpracy służb granicznych i władz samorządowych ruszy przejście graniczne dla pieszych i rowerzystów.  

Najbardziej prawdopodobną datą jest 1 lipca. Starania w tej sprawie podjął Wojciech Wilk wojewoda lubelski już w kwietniu. Dzięki jego inicjatywie pilotażowego otwarcia przejścia pozytywnie do propozycji odnieśli się włodarze terenów przygranicznych: główny komendant Straży Granicznej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz gubernator obwodu lwowskiego.

Dzięki woli i współpracy osób odpowiadających za bezpieczeństwo przejść granicznych, jak i terenów polskich i ukraińskich jest szansa, aby przejście pieszo-rowerowe zostało uruchomione na początku przyszłego miesiąca. - Przeanalizowaliśmy raz jeszcze możliwości uruchomienia takiego przejścia granicznego i postanowiliśmy sprawdzić, jak będzie działać w praktyce – mówi Wojciech Wilk.

Trwają przygotowania do otwarcia

Ważnym zadaniem jest ogrodzenie pasa pieszo-rowerowego od pasów komunikacyjnych, na których odprawiane są auta. - Przygotowanie do uruchomienia odpraw jest już na ukończeniu, pozostało namalowanie oznakowania poziomego - informuje rzecznik prasowy lubelskiego wojewody, Marcin Bielesz.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pieszo–rowerowe przejście graniczne w Dołhobyczowie działać będzie pilotażowo od 1 lipca do 31 grudnia tego roku.