Europa

i

Autor: Pixabay Quiz. Czwartkowy test z geografii. Sprawdzamy wiedzę o regionach Europy.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Słynne regiony Europy zachwycają. Nam zaimponuje twoje 8/10

2022-01-20 7:03

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Tym razem przekonamy się, ile tajemnic ma przed wami mapa Europy i jej najsłynniejsze regiony. Żyjemy na Starym Kontynencie, ale czy wiemy wszystko o jego regionach? Przekonajcie się! Możemy zapewnić, że quiz nie będzie taki łatwy, jak może się wydawać. Uzyskanie kompletu punktów może być powodem do dumy. Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie najsłynniejszych regionów Europy. Europa, nazywana też Starym Kontynentem, to część świata leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej. Jest uznawana za kontynent, albo za część świata tworzącą wraz z Azją kontynent Eurazję. Tyle definicji. A co wiecie o słynnych europejskich regionach? Niektóre leżą bardzo blisko Polski, ale czy wiemy o nich wszystko? To postaramy się sprawdzić! Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

Quiz geograficzny. Regiony Europy Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Nie nazywaj się podróżnikiem bez 8/15!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Regiony Europy zachwycają. Nam zaimponujesz 8/10

Pytanie 1 z 10
Andaluzja to region w...
Express Biedrzyckiej - Marek Sawicki: Tusk namaścił Trzaskowskiego na premiera