Miejskie kamery będą pilnowały bezpieczeństwa figurki Jezusa i bezpieczeństwa mieszkańców

i

Autor: Hustvedt, CC BY-SA 3.0, wikimedia.org Miejskie kamery będą pilnowały bezpieczeństwa figurki Jezusa i bezpieczeństwa mieszkańców

Czujne oko miejskiego monitoringu niczego nie przepuści. Zamojski Jezusek będzie bezpieczny

2015-12-10 10:00

Zamojska straż miejska będzie bardziej czujna. Do 10 stycznia miejski monitoring będzie działał pełną parą. Są ku temu poważne powody.  

Rozpoczynający się okres świąteczny to czas wytężonej pracy dla strażników. Chodzi głównie o bezpieczeństwo podczas zaplanowanych na starówce wydarzeń. A już teraz w oku wielkiego brata jest przede wszystkim szopka.

- Doświadczenia poprzednich lat obrazują, że nie wszyscy potrafią poszanować ogólnodostępne mienie – mówi Monika Bednarczyk, rzecznik zamojskiej Straży Miejskiej. - Takim mieniem jest np. szopka znajdująca się na Rynku Starego Miasta. Tam Straż Miejska zapewniła całodobowy dyżur monitoringu – dodaje.

Strażnicy maja nadzieję, że nie powtórzy się incydent z ubiegłego roku, czyli kradzież dzieciątka ze stajenki. Ten odnalazł się dzięki sprawnie działającemu miejskiemu monitoringowi w Zamościu.

Posłuchaj jakie działania podjęła Straż Miejska. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Strażnicy w okresie zimowym apelują o zwracanie uwagi na potrzebujących, patrole w tym czasie sprawdzają miejsca w których przebywają bezdomni.

- Okres jesienno-zimowy to najtrudniejszy czas do przetrwania dla osób bez dachu nad głową. Strażnicy będą przede wszystkim kontrolowali pustostany, altanki na ogródkach działkowych, klatki schodowe i inne miejsca, w których te osoby mogą przebywać – wyjaśnia Monika Bednarczyk.

Zamościanie, którzy zauważą osoby potrzebujące pomocy mogą zgłaszać to do Straży miejskiej czy Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie.