Policja zatrzymała kierowcę

i

Autor: KWP Lublin Wielki oszust czy zapominalski? Na razie nie wiadomo

Cofnęli licznik o 600 tysięcy km? To tyle co 15 razy Ziemia dookoła

2020-10-13 14:39

Mieli rozmach, nie ma co! Policjanci „drogówki” z Kraśnika nie wierzyli własnym oczom, kiedy zobaczyli licznik kontrolowanego przez nich busa i porównali to liczbą jaką wyczytali z bazy danych. Różnica wynosiła, bagatela, 600 tysięcy kilometrów! Kierowca tłumaczył się rzecz jasna, że to nowy licznik, ale czy mówi prawdę, wyjaśnią biegli. Za takie oszustwo grozi nawet 5 lat więzienia.

Do wpadki na wielką skalę doszło w poniedziałek na jednej z kraśnickich ulic. Kraśniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego busem renault master. Przy sprawdzaniu stanu licznika zrobili wielkie oczy i kilka razy sprawdzali, czy dobrze widzą. -Podczas sprawdzania stanu licznika pojazdu okazało się, że istnieje zaskakująco duża rozbieżność co do stanu faktycznego przebytych kilometrów - opisuje mł. asp. Paweł Cieliczko. - Wartość stanu licznika nie zgadzała się z wpisem, który widniał w policyjnych bazach danych o prawie 600 tysięcy kilometrów. Kierowca był równie zdzwiony. Zadzwonił do swego szefa.

- Po kontakcie z właścicielem samochodu wyjaśnił, że w pojeździe był wymieniany licznik i zapomnieli tego zgłosić - dodaje policjant. Śledczy wyjaśnią teraz, w jaki sposób doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i ustalą kto jest odpowiedzialny za ten stan faktyczny. - Warto przypomnieć przy tej okazji, że zmiana wskazań drogomierza jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - przestrzega Paweł Cieliczko

Koronawirus: W takich trumnach chowają zmarłych. WSTRZĄSAJĄCA relacja ze szpitala w Lublinie