Szpital Wojewódzki otrzymał certyfikat o wysokiej jakości usług

i

Autor: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, szpital.lublin.pl Szpital Wojewódzki otrzymał certyfikat o wysokiej jakości usług

Certyfikat wysokiej jakości usług dla Szpitala Wojewódzkiego

2015-07-09 11:06

Odznaczenie jakie otrzymał szpital specjalistyczny jest nie tylko wyróżnieniem, ale daje dużo wiele nowych możliwości. Zwłaszcza z czasie zawierania umów z NFZ.

Certyfikat ISO 9001:2008 posiada Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Odznaczenie przede wszystkim gwarantuje wysoką jakość usług. Ponadto jest ważnym punktem w czasie negocjacji z Narodowym Funduszem Zdrowia o wysokości kontraktów.

Certyfikat porządkuje wiele formalnych aspektów: przepływ dokumentacji, organizacji oraz działalności poszczególnych komórek. Wiemy, które obszary mamy w szpitalu do poprawienia i będą w najbliższym okresie wymagały stałej restrukturyzacji wyjaśnia Gabriel Maj, dyrektor szpitala przy Kraśnickich.

Posłuchaj o wartości certyfikatu dla szpitala. Materiał Doroty Chomy.

A to wszystko ma sprawić, że i pacjenci będą szybciej, sprawniej i bezpieczniej hospitalizowani.

Starania o certyfikat ISO trwały od sierpnia zeszłego roku. Zmiany w funkcjonowaniu placówki zostały dobrze ocenione przez wizytatorów. Placówka w ubiegłym roku także dostała wyróżnienie, po raz pierwszy w historii otrzymała od Ministra Zdrowia Certyfikat Akredytacyjny.