Najtańsze paliwo Lublin

i

Autor: sxc.hu Najtańsze paliwo Lublin

Ceny paliw na stacjach w Lublinie – benzyna, diesel, gaz. Gdzie najtaniej?

2015-10-06 20:09

Gdzie w Lublinie można zatankować najtańsze paliwo? Które z najpopularniejszych stacji - Orlen, Statoil, Shell, Lukoil, Bliska, Orlej, Carrefour, Auchan, Lotos, Tesco liczą sobie najmniej za litr benzyny, diesla oraz gazu?

Najtańsze paliwo Lublin

i

Autor: sxc.hu Najtańsze paliwo Lublin

Ceny paliwa w Lublinie w tym roku są bardzo zróżnicowane. W pierwszym kwartale za litr popularnej 95 musieliśmy zapłacić nawet sześć złotych. Jeszcze kilka lat temu wiele osób decydowało się na zakup aut z silnikiem diesla. Takie samochody mimo znacznie droższego kosztu zakupu spalają znacznie mniej i to o wiele tańszego od benzyny oleju napędowego. Szybko okazało się, że ceny benzyny i oleju napędowego w Lublinie wyrównały się, a momentami kierowcy pojazdów z silnikami diesla musieli płacić na stacji więcej niż ich koledzy. Pod koniec wakacji diesel znów potaniał i obecnie można go kupić już za nawet kilkanaście groszy mniej niż benzynę. 

Wciąż opłaca się założyć instalację gazową. Te zakładane w Lublinie to wydatek z rzędu 2000-3000 zł. Cena uzależniona jest od pojemności silnika oraz jego typu. Więcej za instalację zapłacą właściciele aut z turbiną bądź w układzie V.  Przy aktualnej cenie LPG, koszt inwestycji ma szansę zwrócić się już po niespełna 10 miesiącach.

Jakie są najtańsze stacje w Lublinie?

- Regularnie tankuję na małych tzw. prywatnych stacjach. Cena za litr benzyny jest na nich mniejsza o średnio kilkanaście groszy – mówi pan Andrzej z Lublina. Równie niskie ceny utrzymują się na stacjach paliw przy dużych marketach. Z kolei najtańszy gaz do samochodu można zatankować przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. 

Sprawdź pięć najtańszych stacji paliw w Lublinie w pierwszej połowie października:

Następna aktualizacja już za tydzień. Jeżeli znaleźliście tańsze miejsca, koniecznie dajcie znać w komentarzach!