V Bieg Polesie otworzy nie tylko granice, ale i oczy mieszkańców Lubelszczyzny i zachodniej Ukrainy na piękno flory Polesia. Impreza udowodni, że granica polsko-ukraińska jest przyjazna i można ją przekraczać w miłej atmosferze.
Trasa ma dystans 47 kilometrów. Osoby o słabszej kondycji mogą dołączać się lub odłączać od głównej grupy biegaczy na dystansie 10, 15, 30 i ok. 37 kilometrów. Zobaczycie ślad trasy.
Bieg w swej formule nie jest wyścigiem, lecz biegowym spotkaniem. Wszyscy uczestnicy przemierzają trasę wspólnym, równym tempem. Przed biegaczami jechał będzie pojazd organizatorów z bufetem.
Start i meta Biegu Polesia jest w Zbereżu. Uczestnicy spotykają się w biurze zawodów w sobotę 8 sierpnia o 8.30. Wszyscy zawodniczy imprezy muszą przejść przez odprawę graniczną.
Bieg wyrusza ze Zbereża o godzinie 10.00. Zgłoszenia odbywają się drogą internetową.

i