Agresywny napad na pocztę w Lublinie. Bandzior ukradł 11 tysięcy złotych

i

Autor: Policja Lublin

Zatrzymali go dzielnicowi

Agresywny napad na pocztę w Lublinie. Bandzior ukradł 11 tysięcy złotych

Przeskoczył przez blat biurka pracownicy poczty przy ulicy Jagiełły w Lublinie. Uderzył jedną kasjerkę, a drugą odepchnął i kopnął. Ukradł z placówki ponad 11 tysięcy złotych. Przed policjantami próbował ukryć się w lokalu w pobliżu. Był bardzo agresywny, usłyszał już cztery zarzuty.

Napadł na pocztę w Lublinie. Bandziora schwytali dzielnicowi

Wparował na pocztę przy ulicy Jagiełły w Lublinie. Przeskoczył przez blat biurka. Uderzył jedną kasjerkę, a drugą odepchnął i kopnął. Następnie zabrał pieniądze w różnych nominałach. W sumie brutalny bandzior złupił 11 tysięcy i 530 złotych.

Pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechali dzielnicowi z VI komisariatu Policji w Lublinie. W pobliżu poczty na przystanku zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy. Ten na ich widok wbiegł do znajdującego się w pobliżu lokalu i tam próbował się ukryć. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę.

Okazał się nim 39-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna w chwili zatrzymania był agresywny i groził policjantom pozbawieniem życia oraz ich znieważył. Miał przy sobie całą skradzioną z poczty gotówkę.

Ponadto w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna we wcześniejszych godzinach uszkodził kopiąc w błotnik zaparkowanej Dacii Duster, a także groził śmiercią mieszkańcowi Lublina.

39-latek jest dobrze znany policjantom. W przeszłości był już notowany m.in. za rozbój i uszkodzenie mienia. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał 4 zarzuty: rozboju, kierowania gróźb karalnych, znieważenia policjantów oraz uszkodzenia mienia. Za rozbój będzie odpowiadał w warunkach recydywy. W związku z tym grozi mu kara nawet do 18 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
EXPRESS BIEDRZYCKIEJ Jacek Jaśkowiak ostro o polityce PiS: Hejt i rozdawnictwo