Maraton Lubelski z każdą edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem

i

Autor: fot. facebook Maratonu Lubelskiego Maraton Lubelski z każdą edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem

4. PZU Maraton Lubelski. Największa i najważniejsza impreza lubelskich biegaczy [WYNIKI]

2016-05-08 14:21

42 kilometry 195 metrów walki ze słabościami, bólem, ambicjami i celami. Hektolitry potu i dumy zostawili na lubelskich ulicach uczestnicy 4 Maratonu Lubelskiego. Niezależnie od wyniku każdy biegacz był z siebie dumny. 

To najważniejszy dzień w kalendarzu lubelskich (i nie tylko) biegaczy. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się rok temu. Dokładnie 10 maja 2015 roku. Wtedy odbyła się 3 edycja maratonu. Już wtedy uczestnicy zapowiadali udział w kolejnym maratonie. Dziś pojawili się silniejsi, bogatsi o doświadczenie i zmotywowani. Monumentalność wydarzenia podkreślało miejsce startu i mety- Centrum Spotkania Kultur. O godzinie 9:00 wystartowali uśmiechnięci, skupieni i zdenerwowani. W końcu maraton to impreza dla każdego. 

4. PZU Maraton Lubelski to nie tylko start i meta. To wydarzenie, które połączyło i łączy ludzi. Przed startem biegacze wzięli udział w Pasta Party. A tam góra makaronu. Nie przez przypadek. Szef kuchni serwował podstawowy składnik diety biegacza. To właśnie makaron napełnia węglowodanami, a bez nich ani rusz. 42,195 km to również szansa na osiągnięcie swoich celów. W czasie makaronowej imprezy biegacze poznali Pacemakerów. To grupa 16 osób, która na starcie pojawiła się z tabliczkami wskazującymi czas, w jakim chcą pokonać maraton. To oni pomogli obrać taktykę na bieg. 

Posłuchaj, co na finiszu powiedział Bartosz Ceberak. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA. 

Z Placu Teatralnego uczestnicy ruszyli Alejami Racławickimi w kierunku alei Warszawskiej. Potem Sławinkowską - Willową - Poligonową - Zelwerowicza - Do Dysa - Spółdzielczości Pracy - Andersa - Mełgiewską - Drogą Męczenników Majdanka - Krańcową - Kunickiego - Zemborzycką - Diamentową - Krochmalną - Jana Pawła II - aleją Kraśnicką. Następnie maratończycy wbiegną ponownie na Aleje Racławickie. Nowością będzie finisz. Ostatnie metry maratończycy pokonają ... w budynku. Aleją Kultur wewnątrz CSK zawodnicy dobiegną do mety. 

Wyniki Maratonu Lubelskiego

1. Rafał Czarnecki - Bliżyn - 02:26:31
2. Bartosz Ceberak - Lubartów - 02:37:04
3. Rafał Owczarek - Warszawa - 02:43:26
4. Robert Gleń - Jedlicze - 02:49:42
5. Artur Jendrych - Świdnik - 02:51:06
6. Romuald Prószyński - Puławy - 02:52:30
7. Karol Flejmer - Łęczna - 02:54:42
8. Wojciech Holona - Rybnik - 02:55:52
9. Arkadiusz Majos - Legionowo - 02:56:01
10. Maciej Bujak - Lublin - 02:56:12

Pełną tabelę wyników sprawdzicie tutaj